GeriEğitim Kadıköy'de ‘Okuluma Dokunma’ eylemi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kadıköy'de ‘Okuluma Dokunma’ eylemi

Kadıköy'de ‘Okuluma Dokunma’ eylemi
refid:29434303 ilişkili resim dosyası

Kadıköy Göztepe Mahallesi'ndeki Yeşilbahar Ortaokulu öğrenci velileri, okulun yeni dönem için kayıtlara açılmadığı ve bilim sanat merkezine çevrileceği iddiasıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde oturma eylemi yaptı.

Boğa Heykeli önünde toplanan veliler, "Okuluma Dokunma" yazılı pankart açıp, "Eğitim hakkı engellenemez", "Yeşilime, Baharıma, Okuluma Dokunma" sloganları atarak Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne kadar yürüdü. Öğrenci velileri, okulun yeni dönemde kayıtlara açılması için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne verdikleri dilekçeleri yeniden yazarak bu müdürlüğün demir korkuluklarına asıp oturma eylemi yaptı.

Okuluma Dokunma Koordinasyonu adına basın açıklaması yapan İlknur Birol, "Okul daha önce İmam Hatip'e dönüştürülmek istendi ancak yapılan eylem ve tepkiler üzerine vazgeçildi. Resmi olan bir okula neden kayıt alınmamaktadır? Okula kayıt almamakla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü suç işlemektedir. Yeni dönemde kayıtların açılmasını istiyoruz. Kayıtlar açılana kadar eylemlerimiz devam edecek" diye konuştu.

Grup, oturma eyleminin ardından dağıldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle