GeriEğitim Isparta’da ihtiyaç sahibi öğrencilere destek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Isparta’da ihtiyaç sahibi öğrencilere destek

Isparta’da ihtiyaç sahibi öğrencilere destek
refid:24756824 ilişkili resim dosyası

Isparta’da bir dernek ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım etmek amacıyla 'askıda kırtasiye' projesini hayata geçirdi. Çalışma ile il genelinde bazı kırtasiyecilerle anlaşan kurum, yardıma muhtaç çocuklara ulaşıyor.

Proje kapsamında Isparta'daki bazı kırtasiyecilerle anlaşan dernek, proje kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşıyor. El Ele Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bu çalışmayı yürütüyor. Dernek Başkanı Canan Aydın, faaliyetin önemine değinerek şöyle konuştu:
"Amacımız, insanlar çocuklarına bir kırtasiye ihtiyacı alırken yardıma muhtaç bir çocuğunda kırtasiye ihtiyacını unutmamasını sağlamak. Şimdi her öğrencinin kitaplarını devlet karşılıyor. Biz de yardıma muhtaç öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayalım istedik."

Toplumsal duyarlılık gelişecek

Okulların açılmasıyla birlikte kırtasiye ihtiyacı olan yardıma muhtaç ailelerin başvurularının çoğaldığına anlatan Aydın, şöyle devam etti:
"Bu yüzden böyle bir toplumsal duyarlılık projesi geliştirdik. İsmi de 'Askıda Kırtasiye' Buradaki amacımız insanlar çocuklarına bir kırtasiye ihtiyacı alırken yardıma muhtaç bir çocuğunda kırtasiye ihtiyacının ulaştırılmasıydı. Gördük ki sonunda çok güzel bir toplumsal olay oluştu. Bu duyarlılık daha da gelişecek. Kırtasiyeye gelen insanlar çocuklarına malzeme alırken yardıma muhtaç bir çocuğa da kırtasiye alıyor. Projeyi uygulamamıza yardımcı olan tüm kırtasiyeci arkadaşlarımıza derneğimiz adına teşekkür ediyoruz."

Öğrencilere burs yardımına devam

Projenin 1 Ekim'e kadar devam edeceğini vurgulayan Aydın, böylelikle ihtiyaç sahibi herkese ulaşmış olacaklarını söyledi. Proje için Isparta'daki 5 kırtasiyeyle anlaştıklarını aktaran Aydın, "Sonunda kırtasiye ye ihtiyacı olan öğrenci kalmayacak diye düşünüyorum. Ayrıca biz derneğimize kayıtlı öğrencilere de burs veriyoruz. Geçen yıl 75 öğrencimize burs yardımı yaptık. Bu yıl bu rakamın üstünü hedefliyoruz. Tabi ki bu duyarlı Isparta halkının yardımlarıyla oluşuyor. Yaptığımız kermesler ve etkinliklerle öğrencilerimize yardım ediyoruz" diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle