GeriEğitim İŞKUR üniversitelerde
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İŞKUR üniversitelerde

İŞKUR üniversitelerde

İŞKUR, gençlerin mezuniyet sonrası iş hayatına geçişlerini kolaylaştırmak için kampüslerde danışmanlık hizmeti vermeye başladı.

İŞKUR, 2013-2014 akademik yılında devlet üniversitelerinde daha fazla irtibat noktası açabilmek için Türkiye genelinde İl Müdürlükleri vasıtasıyla girişimlerini sürdürüyor. Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı yaptığı açıklamada, “Açılan irtibat noktalarında İŞKUR’da görevli iş ve meslek danışmanları tarafından üniversiteli gençlere danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Danışmanlık hizmetlerinde hem bireysel ve hem de grup görüşmeleri yoluyla işgücü piyasası hakkında bilgilendirme yapıyor, gençlerin eğitim aldığı mesleğe dair çalışma şartları, iş imkanları, iş arama becerileri, özgeçmiş (CV) hazırlama gibi konularda kapsamlı bilgiler aktarıyoruz” dedi.
Genel Müdür Dr. Nusret Yazıcı, İŞKUR’un sadece işçilere hizmet eden bir kurum olmaktan çıkıp, toplumun her kesimine hizmet eden bir kurum haline dönüştüğünü hatırlattı. Yazıcı, “Üniversiteli gençlerin, İŞKUR olarak sunduğumuz hizmetleri tanımalarını ve bu hizmetlerimizden daha fazla yararlanmalarını istiyoruz. Üniversiteler ile işbirliğine girerek irtibat noktaları açmamızın sebebi, nitelikli işgücüne ulaşarak onların iş hayatına atılmalarını kolaylaştırmaktır” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle