GeriEğitim İlk gün boş sınıf şoku
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İlk gün boş sınıf şoku

İlk gün boş sınıf şoku
refid:30185216-spot ilişkili resim dosyası

Milyonlarca öğrenci yeni eğitim öğretim yılına başladı. Ancak Avcılar Seyit Onbaşı İlkokulu öğrencileri, yeni okulları 28 Eylül’e yetişemeyince okulun ilk gününde boş sınıfları gezdi.

İstanbul Avcılar’daki Seyit Onbaşı İlkokulu’na giden öğrenci ve veliler sırası olmayan sınıflarla karşılaştı. Geçen yıl prefabrik okulda eğitim alan öğrenciler, bu yıl yeni yapılan binaya taşınacaktı. İnşaat tamamlandı ancak sınıflar hazırlanamadı.

İlk gün boş sınıf şoku

Öğrenciler sabah aileleriyle okula geldiler. Ancak, sınıflarda ne sıra, ne masa, ne de tahta vardı.

İlk gün boş sınıf şoku

Okul yetkilileri velilere, bu haftanın uyum programıyla geçeceğini hatırlatarak, ilk gün sınıfların hazırlanacağını, salı günü de derslerin başlayacağını söyledi. 28 Eylül Pazartesi saat 11.00’e doğru belediye kamyonları geldi ve öğretmenler sıraları kamyonlara yerleştirerek, prefabrik okuldan yeni binaya taşıdı. Dün hazırlanan sınıflarda eğitim bu sabah başlayacak.

İlk gün boş sınıf şoku

Okulun arka bahçesinde ise inşaat çalışmaları hâlâ sürüyor. Yetkililer, kumlar ve inşaat malzemeleriyle dolu bahçe bitene kadar öğrencilerin kullanımına açılmayacağını, bütün bu çalışmaların da bir hafta içinde yapılacağını söylediler.

İlk gün boş sınıf şoku

4'üncü sınıf öğrencisi Berke Uzcan ise defteri ve kalemiyle okula geldi. Kapılara asılan isim listesinden sınıfını buldu. Ancak sınıfında ne sıra ne masa vardı.

İlk gün boş sınıf şoku

Şu an kullanılmayan prefabrik okul.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle