GeriEğitim İlk ders rektörden
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İlk ders rektörden

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur Kayseri Polis Meslek Yüksek Okulu’nda öğrencilere ders verdi.

Kayseri Polis Meslek Yüksek Okulu yeni eğitim yılı açılış töreni yapıldı. İlk dersi Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur verdi. Rektör Keleştemur, polisin eğitim alırken, teorik bilgilerin yanında, günlük yaşamdan ve tarihten de bilgi ve tecrübe edinmesi gerektiğini anlattı. Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluşundan örnekler veren Rektör polisin de toplumun içinden olduğunu söyledi.

Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mustafa Yavuz, 1984 yılından beri 30 yıldır polis okulu olarak hizmet ettiklerini belirterek şunları söyledi:
"Polis eğitiminde amaç, öğrenciyi sadece mesleki bilgi kazandırmak değil, bunun yanında özgür düşünebilme, iyi muhakeme edebilme, süratli ve sağlıklı karar verebilme yeteneğine sahip, değişen toplum şartlarına uyabilen polis yetiştirmek."

Kayseri Valisi Orhan Düzgün de, polisin vatandaşların hak ve özgürlükleri arasındaki, hassas dengeyi sağlamak görevli olduğunu anımsattı. Düzgün, "Son yıllarda polis teşkilatımız, yüksek okul mezunlarının artmasıyla, çağdaş, insan haklarına saygılı, toplum içinde saygıyla bakılan yer edindi. Polis, vatan ve insan sevgisiyle donanmış olarak güvenlik hizmetlerini yerine getirirken, kendilerini bugüne getiren aileleri ve topluma vefa borcu olarak görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeleri son derece önemli" diye konuştu.

PMYO Konferans Salonu'nda yapılan açılış törenine, Vali Orhan Düzgün, Garnizon Komutanı Tümgeneral Ali Demiral, Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ve davetliler katıldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle