GeriEğitim İfade Özgürlüğü Konferansı’na öğrencilerden protesto
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İfade Özgürlüğü Konferansı’na öğrencilerden protesto

İfade Özgürlüğü Konferansı’na öğrencilerden protesto
refid:22689933 ilişkili resim dosyası

Okul müdürleri, il ve ilçe milli eğitim yöneticilerine uzaktan ve yüz yüze eğitimler verilecek. Amaç, idarecilerin görevlerini sürdürürken okula farklı bir açıdan bakmalarını sağlamak.

İstanbul Üniversitesi Kongre Kültür Merkezi düzenlenen İfade Özgürlüğü Konferansına bakanların da katılacağını öğrenen öğrenciler protesto gösterisi düzenledi. Beyazıt Meydanı’nda toplanan yaklaşık 200 kişilik grup, kültür merkezine kadar yürüdü, içeri girmeye çalışan öğrencilerle güvenlik görevlileri arasında gerginlik yaşandı. Önceden duyurulan katılımcı listesinde Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da vardı. İki bakan için İstanbul Üniversitesi Kongre Kültür Merkezi’nin girişine kırmızı halı serildi. Ancak iki bakan da Ankara’daki programlarını gerekçe göstererek konferansa katılmadı.

Güvenlik barikatı yıkıldı

Polisin aldığı geniş güvenlik önlemleri altında öğrenciler gruplar halinde Beyazıt Meydanı’nda toplandı. Konferansın yapılacağı kültür merkezine doğru yürüyüşe geçen protestocu grup, Ak Parti aleyhinde sloganlar attı. Güvenlik görevlileri kültür merkezine girişte, kimlik kontrolü yapmak istedi. Bu sırada gerginlik yaşandı. Sayıları 200’ü bulan öğrenciler kapıya yüklenince güvenlik görevlilerinin kurduğu barikat yıkıldı. Koşarak içeri giren öğrenciler kırmızı halının üzerinden geçerek konferans salonuna girdi. Öğrenciler, salonda slogan atmayı sürdürdüğü için ifade özgürlüğü konferansı planlandığı saatte başlayamadı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle