GeriEğitim Her okula bir irtibat görevlisi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Her okula bir irtibat görevlisi

Her okula bir irtibat görevlisi
refid:27207156 ilişkili resim dosyası

İstanbul Emniyet Müdürlüğünce, uyuşturucu ve asayiş açısından risk arz eden okullar ve çevrelerinde yaz boyu yürütülen analiz çalışmaları tamamlanarak gerekli önlemler alındı. Okul giriş-çıkış saatlerinde okul civarlarının kontrol edilmesi ve şüpheli şahıslara yönelik çalışma yapılması için her okulda "okul irtibat görevlisi" belirlendi.

2014 - 2015 Eğitim ve Öğretim dönemini başlamadan önce Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı arasında imzalanan "Okullarda güvenli eğitim ortamlarının sağlanmasına yönelik koruyucu ve önleyici tedbirlerin alınmasına ilişkin işbirliği projesi" kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, il genelinde uyuşturucu ve asayiş açısından risk arz ettiğini belirlediği çok sayıda ilkokul, ortaokul ve liseyle ilgili yaz boyu koruyucu ve önleyici güvenlik tedbirleri planladı.

Okul önleri ve civarında geniş çapta teknik ve fiziki güvenlik tedbirleri alan ekipler, bu kapsamda okullarda güvenli eğitim ortamlarının sağlanması için okul müdürleri ve aileleri ile toplantılar yapıp çevrelerindeki uyuşturucu satışlarını önlemeye yönelik tedbir içerikli önemli bir çalışma başlattı.

Her okula bir irtibat görevlisi OKULLARA SEYYAR SATICI GİREMEYECEK

Okul giriş-çıkış saatlerinde okul civarlarının kontrol edilmesi ve şüpheli şahıslara yönelik çalışma yapılması için her okulda "okul irtibat görevlisi" belirlendi. Proje kapsamda ilçe emniyet müdürlüklerinin yanı sıra narkotik, asayiş, çocuk, güven timleri ve önleyici hizmetler şube müdürlükleri okul civarında güvenliği sağlamak ve meydana gelen sorunlara anında müdahale edebilmek için her biri kendi açısından görev planları oluşturdu ve bu çalışmaları hayata geçirdi.

Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaz boyu yürüttüğü kapsamlı çalışmalar neticesinde uyuşturucu ve asayiş açısından risk arz ettiğini belirlediği okullar çevresinde ciddi bir kameralandırma yapılması için ilgili okul yöneticileri ile birlikte ortak çalışma başlattı.

Ayrıca okul müdürlerine, öğretmenlere, öğrencilere, velilere ve servis şoförlerine yönelik eğitici faaliyetleri kapsayan "Güvenlik için eğitim projesi" seminerleri de planlandı.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle