GeriEğitim Hastaneye kalite ödülü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hastaneye kalite ödülü

Hastaneye kalite ödülü
refid:27253427 ilişkili resim dosyası

İspanya merkezli Business Initiative Directions (BID) kuruluşu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesine "Yıldız Kalite Ödülü" verdi.

İsviçre'nin Cenevre kentindeki InterContinental Cenevre Kongre Merkezi'nde uluslarası katılımcıların olduğu ve 15'incisi yapılan ödül töreninde, Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesine verilen Platinyum kategorisindeki Yıldız Kalite Ödülü'nü üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Suat Günsel aldı.

Günsel, "Cenevre'de alınan bu ödül, YDÜ Hastanesi’nin 11'inci uluslararası ödülü. Verilen bu ödül, YDÜ ve hastanesinin doğru yolda olduğunun en önemli göstergesi" dedi. Günsel, YDÜ Hastanesinin başarılarının dünya tarafından kabul görerek ödüllendirilmesinin KKTC'nin sağlıkta geldiği yüksek mertebeyi en iyi şekilde gösterdiğini söyledi.

Törene Amerika, Avrupa, Asya ile Afrika ülkelerinden katılımcıların olduğunu belirten Günsel, "YDÜ Hastanesine ödüllerin verilmesi, sadece YDÜ'yü değil, Kıbrıs Türk halkını, ülkemizi ve devletimiz KKTC'yi de yüceltiyor" diye konuştu.

Günsel "Üniversitemiz ve hastanemizin uluslararası alanda yürüttüğü faaliyetlerinin de katkısıyla eğitim, sağlık ve turizm alanları başta olmak üzere ülkemizde sürdürülen işbirliğinin gün geçtikçe kıtalara genişliyor olmasından büyük bir mutluluk duyuyoruz" dedi.

KKTC Cenevre Temsilcisi Ayda Soylu ise "Ülkemizdeki ilk üniversite hastanesi olan YDÜ Hastanesi'nin uluslararası platformlarda sürdürdüğü ve devletimizin sesini duyurduğu, bayrağımızı dalgalandırdığı çalışmalarıyla gurur duyuyoruz" diye konuşarak şunları söyledi:

“Bu tür başarıla, KKTC'nin uluslararası tanıtımına büyük katkı sağlıyor. Bu ödüller, izolasyonlar altındaki ülkemizdeki siyasi sorunların, azim ve başarının önünde duramayacağının bir göstergesi. Ülkemizin güzide kurumlarından YDÜ ve hastanesi özelinde KKTC'ye, pek çok kıtadan ülkenin katıldığı uluslararası bir toplantıda verilen bu ödülle elde edilen başarının, Kıbrıs Türk halkının haklı davasının dünyaya duyurulmasında büyük bir önemi var"

Türkiye'nin Cenevre Konsolosu Levent Çeri ise "KKTC'nin aldığı bu başarılardan dolayı Türkiye olarak gurur duyuyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliği Ticaret Müsteşarı Şahin Yaman ise Türkiye Cumhuriyeti'nin Cenevre'de bir çalışanı ama aynı zamanda bir KKTC vatandaşı olarak YDÜ'nün ödül almasından gurur duyduğunu dile getirdi.

YDÜ Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan ise gerek ulusal gerekse uluslararası alanlarda elde edilen başarıların üniversitenin halkıyla bütünleşmesinin bir eseri olduğunu söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle