GeriEğitim Harvard’taki vaka çalışması Türkiye’de yapıldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Harvard’taki vaka çalışması Türkiye’de yapıldı

Harvard’taki vaka çalışması Türkiye’de yapıldı

Dünyanın önde gelen üniversitelerinden Harvard’ta MBA öğrencileri için yapılan vaka çalışmasının bir benzeri Türkiye’de uygulandı.

TAV Grubu’nun CEO’su Dr. Sani Şener, üniversiteli öğrenciler ile buluşarak Harvard Business School’un, TAV’ın üzerine yaptığı vaka çalışmasının bir benzerini Türkiye’de MEF Üniversitesi öğrencileri ile hayata geçirdi. Şirketin vizyon ve gelişimini konu alan vaka çalışmasını anlatan Dr. Sani Şener, MEF Üniversitesi öğrencilerine öncelikle Harvard’ın vaka çalışması için yaptığı ön çalışmaları ardından Harvard’a giderek gerçekleştirdiği konferans ile ilgili bilgi verdi.

Dr. Sani Şener’in konferansına gelmeden vaka çalışmasını okuyan öğrenciler, konferanstaki değerlendirmeler ardından sorularla şirketin iş modelini ve global büyüme stratejisini tartıştı. Şener, ‘‘Harvard’ın TAV için yaptığı vaka çalışmasını Türkiye’de üniversite olarak ilk defa MEF Üniversitesi’nde yapıyorum. İnteraktif düzende yapılan çalışmada daha lisans 1 ve 2’nci sınıftaki öğrencilerin bilinçli sorularından son derece etkilendim’’ dedi.

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle