GeriEğitim Hakkari’ye 40 derslikli okul
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hakkari’ye 40 derslikli okul

Hakkari’ye 40 derslikli okul
refid:29696689 ilişkili resim dosyası

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yapılan 40 derslikli ve bin 600 öğrenci kapasiteli lise, eğitim öğretime hazır hale getirildi.

İlçede iki sene önce yapımına başlanan Muharrem Malazgirt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin inşaatı sona erdi.

Okulda elektronik tahtalarla farklı bölümlerde eğitim görecek öğrencilere kaliteli eğitim verilmesi hedefleniyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü İskender Akdoğan, yaptığı açıklamada, okuldaki atölyelerin son teknolojik aletlerle donatılarak eksikliklerin giderildiğini belirtti.

Atölyenin, inşaat, metal, elektrik-elektronik, motorlu araçlar ve bilişim teknolojisinden oluştuğunu bildiren Akdoğan, şöyle konuştu:

"Önümüzdeki yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı’nca atölye bölümü daha da zenginleştirilerek yeni bölümler açılacak. Ayrıca pansiyonumuz ev rahatlığını aratmayacak kadar donanımlı. Her odamız dört kişilik, her odada iki dolap, iki ders çalışma masası ile bilgisayar masası bulunuyor. Pansiyonumuzda 75 oda mevcut. Pansiyonun mutfağı öğrencilere yemek hizmeti verecek. Bu durumda hiçbir öğrencimiz zor durumda kalmayacak."

Okul bahçesindeki 20 metre genişliğinde ve 40 metre uzunluğundaki halı sahanın da öğrenciler için hazırlandığını anlatan Akdoğan, öğrencilerin beden eğitimi derslerinde daha iyi eğitim alacağını ifade etti.

Akdoğan, eğitim ve öğretim döneminde sahada futbol turnuvalarının düzenleneceğini sözlerine ekledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle