GeriEğitim Genç girişimciler ödüllerini aldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Genç girişimciler ödüllerini aldı

Yeni, özgün, yaratıcı ve farklı iş fikirleri olan girişimci adayları desteklemek ve onların başarılı birer girişimci olmaları için gerekli kaynaklara ulaşmalarını kolaylaştırmak amacıyla düzenlenen ‘Girişim Kampusu’nun 3’üncüsü yapıldı. Yarışmada Genç Girişimcilik Ödülü'ne maden ocaklarındaki kazaları önleme sistemi geliştiren Murat Dener’e verildi.

Genç girişimciler ödüllerini aldı
refid:29148582 ilişkili resim dosyası

Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği (LİYAKAT), Ege Üniversitesi ve Bornova Belediyesi işbirliğinde düzenlenen Girişim Kampusu’na 157 proje başvurdu. Jürinin değerlendirmesi sonucu finalistler 29 Mayıs’ta belli oldu, şampiyon girişimciler törenle ödüllerini aldı. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nda düzenlenen törene LİYAKAT Yönetim Kurulu Başkanı Berkay Eskinazi, Ege Üniversitesi İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Jülide Kesken, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, KOSGEB Güney Hizmet Merkez Müdürü Mustafa Çanakçı, Türkiye Genç İşadamları Derneği İzmir Şube Başkanı Musa Turan, eğitmenler, mentorler ve sponsorlar katıldı. Berkay Eskinazi, "Öyle fikirler geldi ki bunlar bize umut oldu, doğru yolda olduğumuzu gösterdi. Bizim hedefimiz o fikirlerin hayata geçmesini sağlamak, girişimci sayısını arttırmak. Biz, İzmir'in girişimciliğin merkezi olmasını hedefliyoruz. Yola bunun için çıktık" dedi.
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da projelerde en çok katılımcılığa önem verdiklerine dikkat çekti. Atila, "En önemli hedefimiz halka hizmet ve dolayısıyla katılımcılık ilkesini artırdığımız sürece birlikte yönetime katkı koyabiliriz. Ortak akılla kentimizi yönetmek istiyoruz. Tüm paydaşlarımızı yıldız olarak görüyor ve yıldızlarımızın çoğalmasını diliyoruz. Hayallerimiz ve hayallerini gerçekleştirmek istiyoruz" dedi.
Genç Girişimci Kategorisi'nde birinciliğe maden ocaklarında meydana gelen kazaları önlemeye yönelik "Kablosuz sensör ağlar" tabanlı sistemi geliştiren Murat Dener layık görüldü. Toplumsal fayda yaratmayı hedefleyen Sosyal Girişimci ödülünü ise "Gördüğünü Anlat" projesi ile Çisem Ertem ve Seçkin Özdemir birlikte aldı. 36 yaş ve üzerindeki girişimcilerin projelerin değerlendirildiği İkinci Bahar kategorisinde ise Bebek Atölyesi projesiyle Banu Kurt ödül aldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle