GeriEğitim ‘Geleceğe Kulaç Atıyoruz’ projesine MEB’den ödül
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Geleceğe Kulaç Atıyoruz’ projesine MEB’den ödül

‘Geleceğe Kulaç Atıyoruz’ projesine MEB’den ödül

Samsun Valiliği himayesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü ortaklığıyla yürütülen ‘Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi’, MEB tarafından ‘Eğitim ve öğretimde yenilikçilik’ ödülüne layık görüldü.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi, paylaşımının sağlanması amacıyla yürütülen ‘Eğitim ve öğretimde yenilikçilik ödülleri’ne 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında 3 bin 357 başvuru yapıldığını belirtti.

Bu yıl 5’incisi düzenlenen ödüllerde ‘Olumlu tutum ve davranışların geliştirilmesi’ kategorisinde Samsun'dan ‘Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi’nin Türkiye birincisi olarak ödül almaya layık görüldüğünü belirten Esen, projede bugüne kadar 25 bin 620 ilkokul 2 ve 3’üncü sınıf öğrencisine yüzme öğretildiğini söyledi.

Bu yıl 16 bin öğrenciye yüzme öğretmenin hedeflendiğinin altını çizen Esen, "Yıl sonunda proje sayesinde 41 bin 620 öğrenci yüzme öğrenmiş olacak. Türkiye’de, hatta dünyada belli bir vizyona sahip olmuş bir proje. Bu çalışma, okul terklerinin azalması ile olumlu tutum ve davranışların geliştirilmesi açısından da önem taşıyor" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle