GeriEğitim Engelli öğrenciler sahnede
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Engelli öğrenciler sahnede

Engelli öğrenciler sahnede

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “Engelleri Birlikte Aşacağız” etkinliği düzenledi. Ev sahipliğinin özel bir okulun yaptığı etkinlikte engelli öğrenciler sahnede gösterilerini sergiledi.

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Engelliler Haftası kapsamında engelli öğrenciler, velileri ve öğretmenleri için bir etkinlik düzenledi. Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı ve Şube Müdürlerinin de yer aldığı, İSTEK Atanur Oğuz Okullarının ev sahipliği yaptığı etkinliğe 100’den fazla engelli öğrenci  katıldı. İSTEK Atanur Oğuz Okulları Kampüs Müdürü Engin İnkaya herkesin engelli adayı olduğunu hatırlattığı konuşmasında  şunları söyledi:

“Türkiye’de yaklaşık yaklaşık 8,5 milyon engelli vatandaşımız var. Toplumun yüzde 12.5’ini engelli vatandaşlarımız oluşturmasına rağmen çevremizde, sosyal alanlarda veya iş yaşamında bu oranda engelli vatandaşımıza rastlayamıyoruz. Onların da eşit haklardan yararlanabilmesi için her kesim elinden gelen sorumluluğu yerine getirmek zorunda. Ancak bu şekilde sağlıklı bir toplum yaratabiliriz.”

Etkinlik, engelli öğrencilerin yaptığı gösteriler ve onlara verilen hediyelerle sona erdi.

 

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle