GeriEğitim EKPSS tercihleri başladı... Son gün 16 Mart
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

EKPSS tercihleri başladı... Son gün 16 Mart

EKPSS ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde, 2018'in ilk çeyreğinde gerçekleştirileceği duyurulan 2 bin 500 engelli memur alımı için tercih başvuruları, 8 Mart Perşembe günü itibarıyla alınmaya başlandı. Tercihler 16 Mart’ta sona erecek.

EKPSS tercihleri başladı... Son gün 16 Mart

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde Başbakan Binali Yıldırım ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından 2018'in ilk çeyreğinde gerçekleştirileceği duyurulmuştu. 2 bin 500 engelli memur alımı için adayların tercih başvuruları başladı. Adaylar tercihlerini 16 Mart'a kadar yapabilecek.

Bu kapsamda, kamu kurum ve kuruluşlarınca engelli personel alımı amacıyla Devlet Personel Başkanlığına bildirilen kadroların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Nitelik Kod Kılavuzu, İdari Yargı Kararları ve ilgili mevzuata uygunluk açısından incelendiği, engelli memur yerleştirmeleriyle ilgili Tercih Kılavuzu'yla yayımlanmak üzere ÖSYM Başkanlığına gönderildi.

Kurumların talepleri doğrultusunda ilkokul/ilköğretim/ortaokul düzeyinde 329, ortaöğretim (lise) düzeyinde 540, önlisans düzeyinde 531, lisans düzeyinde 1.100 olmak üzere toplam 2 bin 500 engelli memur alınacak.

Adaylar, 2016 yılı EKPSS sonuçları ile kura kayıtlarına göre tercih işlemlerini, 8-16 Mart tarihlerinde ÖSYM Başkanlığının www.osym.gov.tr internet adresinden yapabilecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle