GeriEğitim Eğitim teknolojileri konferansı binlerce eğitimciyi ağırladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eğitim teknolojileri konferansı binlerce eğitimciyi ağırladı

Bu yıl üçüncü kez düzenlenen ‘Eğitim Teknolojileri Konferansı’nda yurtiçinden ve yurtdışından çok sayıda eğitimci buluştu. Bütün gün süren etkinliklerde eğitimde oyunlaştırma, pedagoji 4.0, eğitimde dijital dönüşüm gibi konular tartışıldı.

Eğitim teknolojileri konferansı binlerce eğitimciyi ağırladı

Türkiye Özel Okullar Derneği’nin IT Komisyonu tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen ‘Eğitim Teknolojileri Konferansı (ETP 2016)’ yaklaşık 2 bin eğitimcinin katılımıyla 26 Mart’ta Yeditepe Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlendi. Konferansa 13 farklı il ve 145 okuldan binlerce eğitimci ve idareci katıldı. Etkinlikte eğitimde teknoloji kullanımına yönelik iyi örnekler paylaşıldı. Eğitim teknolojilerini derslerinde kullanmak isteyen öğretmenler farklı projeleri inceledi ve meslektaşları ile bilgi paylaşımında bulundu.

Öğretmenlerin, eğitimde teknoloji kullanımı konusunda farkındalık kazanması, kendilerini geliştirecek örnek çalışmaları incelemesi ve katılımcıların profesyonel gelişim ağlarının genişlemesine katkı sağlamayı amaçlayan konferansın açılış konuşmalarını Yeditepe Üniversitesi Bedrettin Dalan ve Türkiye Özel Okullar Derneği Başkan Yardımcısı Nurullah Dal yaptı. Gökhan Yücel, Göker Öztürk, Alp Köksal, Santeri Kovisto gibi eğitim alanlarında çalışan uzman isimler konferansta öğretmenlerle bir araya geldi. Eğitimde oyunlaştırma, pedagoji 4.0, eğitimde dijital dönüşüm gibi dünyada eğitim gündemini son yıllarda oldukça meşgul eden konular ele alındı.

 

 

 

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle