GeriEğitim Eğitim ateşini yaktılar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eğitim ateşini yaktılar

Eğitim ateşini yaktılar
refid:30069594-spot ilişkili resim dosyası

Üniversiteler 2015-2016 akademik yılı açılışlarına başladı. 21 bin öğrencisi bulunan Okan Üniversitesi, 14 Eylül’de, üniversitenin Tuzla Kampüsü’nde düzenlenen törenle yeni akademik yıla merhaba dedi. Bilgisayar destekli simülatörlerle eğitim verecek Tıp Fakültesi Simülasyon Merkezi ve Meral Okan Öğrenci Yurdu da açıldı.

Okan Üniversitesi’nin Tuzla Kampüsü’nde düzenlenen 2015-2016 Akademik Yılı Açılış Töreni’nde konuşan Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, “Okan Üniversitesi her zaman ilklerin üniversitesi oldu. İlk kez girişimcilik ile kariyer ve yaşam derslerini başlatan üniversiteyiz. Sürücüsüz araç projesini gerçekleştirdik. Yeni projeler üretmeye ve hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

Okan Üniversitesi’nin 16’ıncı yılında 21 bin öğrenciye ulaştığını belirten Okan, “2015-2016 akademik yılına da iddialı giriyoruz. Bugün ABD’nin Florida Eyaleti’nde Amerikan yasalarına göre kurulan Okan International University, Miami’deki kampüsünde eğitim-öğretime başladık. Müzik ve tiyatro alanında eğitim veren üniversitenin Kadıköy Kampüsü’nde Okan Üniversitesi Konservatuvarı’nı kurduk. Halen Tuzla’da inşaatı süren 260 yatak kapasiteli tıp fakültesi eğitim ve araştırma hastanemizle öğrencilerimizin pratik gelişimi için bir altyapı olanağı sunarken, halkımızı da güvenilir tedavi hizmetleriyle buluşturacak” diye konuştu.

Okan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şule Kut açılış konuşmasında “Çağdaş, mezun olduğunda İngilizcenin yanı sıra Çince, Rusça ve Arapça dillerinden birini öğrenmiş olan, küresel ölçekte çağdaşlarıyla daha iyi rekabet edebilen mezunlar yetiştiriyoruz’ dedi.

Meral Okan Yurdu’nun açılışı gerçekleştirildi. Tuzla Kampüsü’nde yer alan 2’si kızlar, 2’si erkekler için olmak üzere 4 yurt binasına ek olarak inşa edilen 260 öğrenci kapasiteli Meral Okan Öğrenci Yurdu, öğrencilerin her türlü konfor ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlandı. İnşaatı tamamlanan yeni binanın hizmete girmesiyle birlikte Tuzla Kampüsü’ndeki yurtların kapasitesi toplam 1500 öğrenciye ulaştı.

Yurt açılışının ardından 2015-2016 Akademik Yılı eğitim ateşi, Bekir Okan, Prof. Dr. Şule Kut ve Öğrenci Konseyi Başkanı Yavuz Korkmaz tarafından, öğretim üyelerinin ve öğrencilerin katılımıyla yakıldı.

Tıp Fakültesi Simülasyon Merkezi açıldı

Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi Simülasyon Merkezi’de açılış töreninde hizmete girdi. 1000 metrekarelik bir alana yayılan merkezde öğrenciler her türlü hasta tipi ve hastalık senaryosunu barındıran bilgisayar destekli simülatörlerle eğitim alacak. Merkez, sınıf ve laboratuvar düzeni içerisinde temel bilgi ve becerilerini geliştiren öğrencilerin hastane mimarisine uygun planlanmış alanlarda, gerçeğe yakın stres altında, ekip sorumluluğu içerisinde tutum ve davranış modelleri geliştirmelerini sağlayacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle