GeriEğitim Edebiyat ve sinemaseverler bu sempozyumda buluşuyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Edebiyat ve sinemaseverler bu sempozyumda buluşuyor

Edebiyat ve sinemaseverler bu sempozyumda buluşuyor
refid:28283504 ilişkili resim dosyası

MEF Okulları, ‘Edebiyatta/Sinemada Ütopya ve Distopya’ konusuna farklı bir bakış açısı kazandıracak bir sempozyumla edebiyatsever ve sinemaseverleri buluşturuyor.

MEF Okulları, Edebiyat dünyasının önemli isimlerini ve akademisyenleri ‘Edebiyatta/Sinemada Ütopya ve Distopya’ konulu sempozyumda bir araya getiriyor. Yazarlar Hakan Günday ve Hakan Bıçakcı, akademisyenler Bilgi Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü Öğretim görevlisi Bülent Somay, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü Öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Erkan Büker, Mimar Sinan Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Zeki Coşkun sempozyumun konuşmacıları olacak. ‘Edebiyatta/Sinemada Ütopya-Distopya’, ‘Geçmişten Günümüze Ütopya ve Distopyanın Kavramsal Evrimi’, ‘Ütopya ve Distopya Kavramları Üzerine İnceleme Çalışması’, ‘Ütopik-Distopik Filmler Üzerinden Sinemada Ütopya ve Distopya’, ‘Karşı Ütopyanın Taksisiyiz’, ‘Ütopik-Distopik Metinler Üzerinden Edebiyatta Ütopya ve Distopya’ sempozyumda irdelenecek konular arasında yer alıyor.

Sempozyum, İstanbul’daki resmi ve özel okul öğretmenlerine, üniversite öğrencilerine ve öğretim görevlilerine açık olacak. Konuşmacıların konuyla ilgili değerlendirmelerinin yanı sıra eş zamanlı atölye çalışmaları da yapılacak. 28 Şubat 2015 Cumartesi günü, edebiyatsever ve sinemaseverlerin 9.00-17.30 saatleri arasında katılacağı sempozyum MEF Okulları Ulus kampüsünde gerçekleşecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle