GeriEğitim e-YDS’ye giriş belgeleri internette
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

e-YDS’ye giriş belgeleri internette

e-YDS’ye giriş belgeleri internette
refid:27785679 ilişkili resim dosyası

20 Aralık’ta yapılacak 2014 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS)’na giriş belgeleri erişime açıldı. Adaylar sınava girecekleri yerleri belirten sınav giriş belgesine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleriyle ulaşabilecek.

ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre adaylara sınava giriş belgesi gönderilmeyecek. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile görünür bir fotoğraf bulunacak. Yanında belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacak. Adayların sınava girebilmeleri için sınava giriş belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini yapan er/erbaşlar ile askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değil.), tutuklu/hükümlü adayların bu durumlarını kanıtlayan fotoğraflı belge, Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilecek. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları gibi diğer tüm belgeler geçerli olmayacak. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmas, sınav görevlilerinin adayı kolaylıkla tanıyabilmelerini sağlayacak, sınav görevlilerinde adayı tanımada tereddüt oluşturmayacak güncel bir fotoğraf ve T.C. kimlik numarası bulunması, pasaportun süresinin de geçerli olması gerekiyor. Üzerinde güncel bir fotoğraf veya T.C kimlik numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport ise kabul edilmeyecek.
Yapılan duyuruda adaylara ayrıca gerekli belgeleri eksiksiz tamamlamaları ve sınav merkezlerini önceden görmeleri de önerildi


Yorumları Göster
Yorumları Gizle