GeriEğitim e-YDS 2017 başvuruları başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

e-YDS 2017 başvuruları başladı

e-YDS başvuruları 21 Haziran-13 Temmuz tarihleri arasında alınacak. Sınav 22 Temmuz’da Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında yapılacak.

e-YDS 2017 başvuruları başladı

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) başvuruları başladı. 13 Temmuz’a kadar devam edecek. Sınav 22 Temmuz’da Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında yapılacak. Saat 14.30’da başlayacak olan sınav 180 dakika sürecek. Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacak. ÖSYM Başkanlığı’ndan yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

e-YDS 2017/7 İngilizce alanında, 22 Temmuz’da Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında yapılacak. Sınava başvurular, 21 Haziran-13 Temmuz tarihleri arasında alınacak. Sınav, saat 14.30’da başlayacak ve 180 dakika sürecek. Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacak. Adaylar, saat 14.15’ten sonra sınav binalarına alınmayacaklar.

Sınav ücretini ilk ödeyen kontenjanda

Sınava alınacak aday sayısı, e-YDS sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olacağından bu sınavda kontenjan, Ankara’da 4 bin 200, İstanbul’da 432, İzmir’de 120. Sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilmiş olacak. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacak. e-YDS’de kapasite artışı nedeniyle; e-YDS Kılavuzu’nda yer alan ‘e-YDS’ye katılmak isteyen bir aday, bir takvim yılı içerisinde (12 ay) aynı dilden sadece bir kez sınava girmek için sınav ücreti ödeyebilir.’ koşulu e-YDS 2016/11 itibariyle ‘e-YDS’ye katılmak isteyen bir aday, son 3 ay içerisinde aynı dilden sadece bir kez sınava girmek için sınav ücreti ödeyebilir’ şeklinde değiştirildi. e-YDS, elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile  deneme e-sınavı hazırlanmıştır. Bu sınavlara katılacak adayların sınavdan önce deneme sınavından yararlanmaları önemli."

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle