GeriEğitim E Okul veli bilgilendirme sistemi giriş ekranı!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

E Okul veli bilgilendirme sistemi giriş ekranı!

E-Okul öğrenci girişi ile veli bilgilendirme sistemine dahil olmak isteyen vatandaşlar, internet üzerinden araştırmalarını sürdürüyor. İşte, öğrenciler, eğitimciler ve velilerin araştırdığı E Okul veli bilgilendirme sistemi hakkında bazı bilgiler

E Okul veli bilgilendirme sistemi giriş ekranı!

E Okul girişi nasıl yapılır sorusu milyonlarca öğrenci ve veli tarafından araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. E Okul sisteminin gelmesiyle birlikte öğrenciler devamsızlık, karne notu ve sınav sonuçlarını kolayca görüntüleyebiliyor. Peki, E Okul girişi nasıl yapılır?

E-OKUL YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ NASIL KULLANILIR?

Yenilenen e-okul sistemi artık öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin düzenli bilgi alabileceği bir platform haline geldi. Öğrenciler hakkında bütün bilgilerin var olduğu bu sistem, eğitim alanında büyük şeffaflık sağlarken bilgilerin erişim kolaylığı açısından da işleri oldukça kolaylaştıran bir yöntem haline geldi. Öğrencilerin sistem bilgilerine T.C kimlik no ve okul numaraları kolayca erişim sağlanabiliyor.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne başarılı bir giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan "Not Bilgisi" seçeneğine tıklayın.

Bu seçeneğe tıkladıktan sonra açılan pencerede öğrencinin not bilgilerine erişim sağlayabilirsiniz.

Not bilgileri arasında öğrencinin yazılı ve sözlü sınavlardan aldığı notlar, performans/proje ödevinden aldığı notlar gibi notlar ve ortalamalar yer almaktadır.

Mobil E-Okul sisteminde veliler, Sınav ve Proje Bilgileri, Not Bilgileri, Ders Programı, Devamsızlık Bilgileri, Nakil İşlemleri, Yerleştirme ve Sınav Bilgileri, Okul duyuruları, Okuduğu kitaplar gibi bilgileri sistem sayesinde anlık olarak takip edebilmektedir.

E-OKUL GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ

E OKUL SİSTEMİNE GİRİŞ NASIL YAPILIR?

E okul’dan yararlanmak için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı sitesinden E-Okul uygulamasına giriş yapınız. Daha sonra açılacak olan sayfada üst kısımda yer alan veli bilgilendirme bölümünde yer alan ilgili alanları doldurmanız gerekmektedir. Bu bölümde doldurmanız gereken bilgiler ise bilgi sahibi olmak istediğiniz öğrencinin TC kimlik numarası, yine aynı öğrencinin okul numarası ve son olarak ise kutucuk içinde yer alan harf ve rakamları resimdeki rakamlar yazan alana giriniz. Bu bilgileri girdikten sonra giriş butonuna basarak sisteme giriş yapabilir ve öğrenci hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Son 24 saatte ne oldu? (07.09.2018)
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle