GeriEğitim Dünya Eğitim Bilimleri Derneği yönetimine 2 Türk akademisyen
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dünya Eğitim Bilimleri Derneği yönetimine 2 Türk akademisyen

AÜ Eğitim Bilimleri Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Oktay Cem Adıgüzel, derneğin başkan yardımcılığına seçilirken Doç. Dr. Veda Aslım Yetiş, iletişim koordinatörlüğüne getirildi.

Dünya Eğitim Bilimleri Derneği yönetimine 2 Türk akademisyen

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Eğitim Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Oktay Cem Adıgüzel ve Doç. Dr. Veda Aslım Yetiş, Dünya Eğitim Bilimleri Derneği'nde (AMSE-AMCE-WAER) yönetime girdi.

AÜ'den yapılan açıklamaya göre, 1961 yılında Norveç'te kurulan ve uzun yıllar Kanada tarafından başkanlığı yürütülen Dünya Eğitim Bilimleri Derneği’nin başkan yardımcılığına Prof. Dr. Adıgüzel, iletişim koordinatörüne ise Doç. Dr. Yetiş seçildi. Adıgüzel ve Yetiş, kaynaştırma eğitiminin kuramsal ve pratik temelleri üzerine Fransa'nın Reims Champagne Ardenne Üniversitesi tarafından basılan ve Fransa, Arjantin ile Kolombiya bilim insanları tarafından hazırlanan uluslararası kitaba iki bölümle katkı sağlayarak Türkiye ve AÜ'yü temsil etti.

Veda Aslım Yetiş ile, Arjantin'de Pedagogica Nacional Üniversitesi tarafından basılan ve uluslararası bilim insanları tarafından oluşturulan kitaba da üç bölümle katkı sunan Adıgüzel, Kanada, Fransa ve Brezilya'dan dört akademisyenle Sherbrooke Üniversitesinin desteklediği bir eğitim kitabının editörlüğünü de üstlenmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle