GeriEğitim Doktor olmak isteyen kız Vali’ye sığındı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Doktor olmak isteyen kız Vali’ye sığındı

Iğdır'da çobanlık yapan Mahir Teymur’un 4 çocuğundan 16 yaşındaki kızı Taliha Teymur, Valiliğe verdiği dilekçede, ailesinin maddi durumunun yetersiz olması nedeniyle liseye gidemediğini belirterek yardım istedi.

Taliha Teymur, “Okumak doktor olmak istiyorum. Bana yardım edin” dileğinde bulundu. Taliha Teymur’a sahip çıkan Vali Saim Saffet Karahisarlı, öğrencinin liseye devam etmesi için ilgililertalimat verdi. Vali Karasiharlı, üç kardeşi ilköğretim okuluna giden Taliha Teymur’un tüm okul masraflarını karşılayacaklarını belirtti.

Iğdır’ın 12 Eylül Mahallesi’nde oturan ve Çalpala Köyü’nde çobanlık yapan Mahir Teymur’un 4 çocuğundan biri olan Taliha Teymur, ilköğretim okulunu bitirdikten sonra babasının maddi durumu iyi olmadığı için okumaya ara verdi. Geçen eğitim- öğretim yılında mezun olan Taliha Teymur, evde oturmaktan kısa sürede sıkıldı. Arkadaşlarının büyük bir bölümünün liseye başladığını gören Taliha Teymur, hemen bir dilekçe yazarak vilayete gitti. Vali Saim Saffet Karahisarlı tarafından kabul edilen Taliha Teymur, “Babam çobanlık yapıyor ve evimizin geçimini güçlükle sağlıyor. Maddi durumumuz iyi değil. Benden küçük olan 3 kardeşim ilköğretim okuluna gidiyor. Ben de arkadaşlarımla birlikte liseye gidip okumak ve doktor olmak istiyorum. Doktor olursam hem çevreme hem de insanlara hizmet ederim” dedi.

VALİ SAHİP ÇIKTI
Taliha Teymur’un konuşmasından etkilenen Vali Karahisarlı, okumak isteyen her çocuk ve gence mutlaka sahip çıkacaklarını belirtti. Devlet olarak her türlü desteği vereceklerini vurgulayan Vali Karahisarlı, hemen ilgililere talimat vererek Taliha Teymur’un liseye kayıt işlemlerini başlattı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle