GeriEğitim Diyarbakırlı öğrenci hayalindeki okulda okuyacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Diyarbakırlı öğrenci hayalindeki okulda okuyacak

Diyarbakırlı öğrenci hayalindeki okulda okuyacak

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya ulaşarak, TED Koleji'nde okuma isteğini söyleyen 9 yaşındaki Diyarbakırlı kız öğrencinin hayali gerçek oldu. 2016-2017 eğitim öğretim yılında 5'inci sınıftan itibaren TED Diyarbakır Koleji’nde öğrenimini sürdürecek olan öğrenci, Türk Eğitim Derneği’nin (TED) ‘Tam Eğitim Bursu’ndan yararlanacak.

TED'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Ankara’da 2 Nisan'da gerçekleştirilen TED 4. Uluslararası Eğitim Forumu’na katılan Bakan Avcı'ya TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu tarafından 2016-2017 öğretim yılında başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı bir öğrencinin kendisi adına okutulacağı bilgisini içeren bir belge takdim edildi.     

Belgeyi inceledikten sonra "Şu anda Yeşilçam filmlerini aratmayacak bir anı yaşıyorum” diyen Avcı, programdaki konuşmasında, Diyarbakır'da kendisine bir kadın tarafından 5'inci sınıfa geçecek kızının kaydını TED Koleji'ne aldırmak istediğiyle ilgili bir not iletildiğini aktarmıştı.     

Nabi Avcı, "Bu notu özellikle yanıma aldım ki Selçuk Bey'e, 'Burs imkanlarımız nedir, ne yapabiliriz, bu çocuğumuz için bir şey yapabilir miyiz' diye. Demek ki bazen hayat sanatı da solluyor. 'Sanat, hayatı taklit eder' derler, evet bugün öyle oldu. Bu arada Yeşilçam'a selam gönderiyorum" ifadelerini kullanmıştı.     

Açıklamada, TED'de okuma isteğini ileten Diyarbakırlı kız öğrencinin hayalinin gerçek olduğu ve 2016-2017 eğitim öğretim yılında 5'inci sınıftan itibaren TED Diyarbakır Koleji'nde öğrenimini sürdüreceği ve Türk Eğitim Derneği'nin ‘Tam Eğitim Bursu’ndan yararlanacağı bildirildi.      

2 Nisan 2016'da Ankara'da düzenlenen 4'üncü Uluslararası Eğitim Forumu kapsamında konuşmacılara, her birinin adına maddi imkanı olmayan başarılı bir çocuğun tüm eğitim masraflarının karşılanacağını belirten birer belge hediye edilmişti.     

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle