GeriEğitim Diplomasını Rektör babasından aldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Diplomasını Rektör babasından aldı

ERÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven’in kızı Tuğba Güven, diplomasını babasının elinden aldı.

Diplomasını Rektör babasından aldı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi’nin 44’üncü dönem mezuniyet töreni gerçekleştirildi. ERÜ Rektörü Muhammet Güven, tıp fakültesinden mezun olan kızı Tuğba Güven’e diplomasını verdi.

Kadir Has Kongre Merkezi Spor Salonu’nda yapılan törene Vali Süleyman Kamçı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, Erciyes Üniversitesi Rektörü Muhammed Güven, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Vali Süleyman Kamçı, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin iyi hekimler yetiştirmeyi amaç edinin bir fakülte olduğunu ve standartlarını yükseltmeye her geçen gün devam ettiğini belirtti.

Kamçı konuşmasına şöyle devam etti:
“Erciyes Üniversitesi’nin bu yıl 44. mezuniyet töreninde buluştuk. Toplumun ihtiyacını gözeten, araştırma ve hizmet üretebilen, iyi bir iletişim kurabilen hekimler yetiştirmeyi amaç edinen fakültemiz standartlarını yükseltmeye her geçen gün arttırmaya devam ediyor. Yaşamımız boyunca en dikkat etmemiz gereken şey sağlığımız. Sağlığın değerini ancak onu kaybedince anlıyoruz. Sağlığımızı kazanmak için ise siz değerli hekimlerin kontrolüne başvuruyoruz. Sağlığımızı sizlere emanet ediyoruz. Hekim hikmet sahibidir. Tıp bilimi baş döndürücü bir hızla ilerliyor. Bunun için de sizler de kendinizi dinamik tutabilmek için ömür boyu öğrenmeye araştırma yapmaya devam etmelisiniz.”

Erciyes Üniversitesi Rektörü Muhammed Güven ise Erciyes Üniversitesi’nin genç bir üniversite olduğunu ve 40 yıl da büyük işler yaptıklarını söyledi. Erciyes Üniversitesi’nin kendini dünyada kabul ettirmiş en iyi üniversitelerden biri olduğunu belirten Güven, “Erciyes Üniversitesi bu yıl 40. yılını kutluyor. Tıp Fakültesi ise 50. yılını. 40 yaş üniversiteler için genç bir yaş olarak kabul ediliyor. Erciyes Üniversitesi 40 yıl gibi kısa bir süre içerisinde kendisini hem Türkiye’de hem dünyada kabul ettirmiş ülkemizin en iyi üniversitelerinden biri haline geldi. Üniversitemizin kısa süre içerisinde kat ettiği mesafede katkıları olan herkese teşekkür ediyorum. Uluslararası standartlara baktığımızda Erciyes Üniversitesi bütün sıralamalarda yer alan, Türkiye sıralamalarında ise hep ilk 10’da olan bir üniversite. Erciyes Üniversitesi’nin yükünü çeken fakültelerden birisi de tıp fakültesi. Türkiye sıralamasında ilk 5’de yer alıyoruz. Böyle bir fakülteden mezun verdiğimiz için mutluyuz. Çocuklarımız iyi bir eğitim alarak mezun oldular. Mezun olan öğrencilerimizi hocalarına, amirlerine sorduklarımız da hep övgüyle karşılaştık” dedi.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Poyrazoğlu, çok iyi yetişmiş hekimlerin artık sağlık ordusuna katıldığını belirterek, bugün gurur verici bir gün yaşadıklarını söyledi.

Prof. Dr. Poyrazoğlu, “Bugün sizler ve bizler için gurur verici bir gün. 260 genç hekimimiz bugün sağlık ordumuza katılıyor. Çocuklarımız artık iyi yetişmiş bir hekim olarak karşımızda. Siz aileler çok sıkıntılar çektiniz, endişelendiniz. Sizler şimdi mutluluk gözyaşları döküyorsunuz. Artık bir hekim anne ve babası olarak ne kadar gurur duysanız az. Siz öğrencilerim ve meslektaşlarım yorucu ve sıkıntılı günlerden geçtiniz. Arkadaşlarınız tatil yaparken sizler masa başında dirsek çürüttünüz. Kendinizi hekimlerin yerine koyun ve emanetlerinize sahip çıkın” diye konuştu.

Konuşmaların ardından mezun olan 260 öğrenci Hekimlik Yemini etti. Fakülte birincisi Serhat Gökçe, mezuniyet kütüğüne plaketini çaktı. Tören mezun olan öğrencilere diploma ve plaketlerinin verilmesinin ardından hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle