GeriEğitim 2017 DGS soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak? DGS sonuçları için tarih belli oldu!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2017 DGS soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak? DGS sonuçları için tarih belli oldu!

2017 DGS soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak? DGS sonuçları için tarih belli oldu!

2017 DGS soru ve cevaplarının ne zaman yayınlanacağını merak eden binlerce öğrenci konuyla ilgili araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. 2017 DGS sınavı dün yapılan ortak sınavla birlikte gerçekleşti. ÖSYM tarafından gerçekleşen sınavda, sınava katılım gösteren adaylar oldukça zorlandıklarını belirtti. Sınavın zor geçtiğini belirten adaylar sosyal medyadan eleştiri yaptılar. Öte yandan DGS sınav sonuçlarının tarihini merak eden adaylar için sınav sonuç tarihi belli oldu. Peki, 2017 DGS soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak?

DGS soru ve cevaplarının yayımlanıp yayımlanmadığını merak eden binlerce kişi ÖSYM tarafından yapılacak olan açıklamayı bekliyor. Dikey Geçiş Sınavı (DGS) dün saat 10.00'da gerçekleşti. DGS sınavının bitmesinin hemen ardından öğrenciler cevaplarını kontrol etmek için DGS soru ve cevaplarını araştırmaya başladılar. Peki, DGS soru ve cevapları yayımlandı mı?

DGS SORU VE CEVAPLARI YAYIMLANDI MI

DGS soru ve cevapları henüz yayımlanmadı. ÖSYM tarafından DGS soru ve cevaplarıyla alakalı bir açıklama gelmedi. DGS soru ve cevapları yayımlanır yayımlanmaz haberimizden ulaşabilirsiniz.

DGS SORU VE CEVAPLARI BU ADRESTE OLACAK

DGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

23 Temmuz Pazar günü (bugün) saat 10.00'da gerçekleştirilen sınav 140 dakika sürecek. Sınavda adaylara sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulanacak. Testte 12 soru yer alacak. Sınava girecek adaylar, sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırıyor. ÖSYM'nin yayımladığı takvime göre 2017 DGS sonuçları 29 Ağustos 2017 tarihinde açıklanacak. Adaylar sınav sonuçlarını, ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr/ internet adresinden öğrenebilecek.

DGS puanları, adayların sınav sonuçlarından hesaplanan sözel ve sayısal standart puanlarının ve ön lisans öğrenimlerinde elde ettikleri akademik not ortalamalarından hesaplanan ön lisans başarı puanlarının (ÖBP) belli katsayılarla çarpılarak toplanmasıyla elde edilecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle