GeriEğitim DGS ne zaman yapılacak? İşte ÖSYM tarafından belirlenen tarih
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

DGS ne zaman yapılacak? İşte ÖSYM tarafından belirlenen tarih

DGS ne zaman yapılacak sorusu birçok öğrenci tarafından büyük bir merakla sorgulanmaya devam ediyor. İki yıllık lisans eğitimlerini dört yıla tamamlamak isteyen öğrenciler Dikey Geçiş Sınavı için gün saymaya devam ediyor. Peki, DGS ne zaman yapılacak? İşte ÖSYM tarafından belirlenen tarih.

DGS ne zaman yapılacak? İşte ÖSYM tarafından belirlenen tarih

DGS sınavı için heyecan dorukta. Yüzlerce öğrenci tarafından merakla beklenen DGS sınavı için artık çok az bir zaman kaldı. Lisans eğitimlerini dört yıla tamamlamak için girecekleri DGS sınavı için öğrenciler son hazırlıklarını yapmaya devam ediyor. Peki, DGS ne zaman yapılacak? İşte ÖSYM tarafından belirlenen tarih.

2018 DGS NE ZAMAN YAPILACAK?

DGS için artık sayılı günler kaldı. Başvuruları 16-24 Mayıs tarih aralığında alınan 2018 Dikey Geçiş Sınavı (DGS), ÖSYM'nin yayımladığı takvime göre 21 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. Normal şartlar altında 8 Temmuz tarihinde yapılacak olan DGS erken seçim sürecine denk gelmesi nedeniyle bu tarihe ertelendi.

Sınava kısa bir süre kala sınav tarihinin yanı sıra sınav giriş yerlerinin ne zaman belli olacağı da merak konusu oldu. DGS sınav giriş belgelerinin ne zaman erişime açılacağını merak eden adaylar bu konu hakkında da araştırma yapıyor.

ÖSYM, DGS'nin giriş yerlerini henüz açıklamadı. Konu hakkında bir gelişme olduğu takdirde haberimizden okuyabilirsiniz.

SINAVDA KAÇ SORU SORULACAK?

Sınavda adaylara sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulanacak. Testte 120 soru yer alacak. Sınavda uygulanacak test, lisans öğrenimindeki başarıda etkili olan sayısal ve sözel içerikli akıl yürütme (muhakeme) becerilerinin ölçülmesini amaçlamaktadır. Bu amaçla ilgili olarak hazırlanacak sorular, ön lisans programlarında kazanılan bilgi ve becerileri ölçmeye yönelik olmayacak. Test soruları, farklı alanlardan gelen yükseköğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri nitelikte olacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle