GeriEğitim Denizli’ye 6 derslikli anaokulu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Denizli’ye 6 derslikli anaokulu

Denizli’ye 6 derslikli anaokulu

Denizli’nin Merkezefendi Belediyesi, Yeni Mahalle’de 800 bin liraya 6 derslikli anaokulu yaptıracak. Vali Şükrü Kocatepe ile AK Partili Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu arasında anaokulu için protokol imzalandı.

Denizli’ye daha önce de anaokulu kazandıran Merkezefendi Belediyesi, Yeni Mahalle’ye belediyenin adını taşıyan 6 derslikli anaokulu yaptıracak. 800 bin liraya mal olacak Merkezefendi Anaokulu’nun protokolü, Valilik makamında AK Partili Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ile Vali Şükrü Kocatepe arasında imzalandı.

Protokolün imzalanmasından sonra belediye olarak eğitime her zaman gereken desteği verdiklerini söyleyen Başkan Subaşıoğlu, "Yenimahalle, İlbade, Alparslan ve Gümüşçay mahallelerimize hizmet verecek olan, dört mahallenin tam ortasında belediyemize ait arsa üzerine 6 derslikten oluşan anaokulu yaptıracağız. Okulun önümüzdeki öğretim yılına yetişmesi için Eylül ayına kadar tefrişatıyla birlikte bitirilmesini hedefliyoruz. Merkezefendi Belediyesi olarak hedefimiz, Türkiye’de eğitimde kalitesi, fiziki şartları, sportif başarısı ve sınavlardaki başarısıyla öne çıkan ilçelerden biri olmak. Eğitim konusunda Türkiye’de derece yapmak istiyoruz. Yenimahalle Anaokulunun ilçemize ve Denizli’ye hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe ise Başkan Subaşıoğlu’na eğitime verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, "Merkezefendi Belediyesi, geçtiğimiz günlerde bir anaokulu ve pansiyon yaptırmak için protokol imzalamıştı. Şimdi de 6 derslikli anaokulu için protokol imzaladık. Denizli’de eğitim seviyesinin yükseltilmesi ve kalitenin arttırılması amacıyla fiziki şartların iyileştirilmesi konularındaki katkıları gerçekten şükranı şayan, takdire değerdir. Kendisine belediye hizmetleri olarak gerçekleştirdiği güzel hizmetlerinden, milli eğitime, sağlığa ve diğer konulara yaptığı katkılarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle