GeriEğitim Darüşşafakalı öğrencilere ‘Bir Gülümseme de Bizden’ projesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Darüşşafakalı öğrencilere ‘Bir Gülümseme de Bizden’ projesi

Darüşşafakalı öğrencilere ‘Bir Gülümseme de Bizden’ projesi
refid:28091002 ilişkili resim dosyası

152 yıldır annesi veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları iyi bir eğitim almak için yetersiz çocukların eğitim aldığı Darüşşafaka Eğitim Kurumları öğrencileri için ‘Bir Gülümseme de Bizden’ projesi geliştirildi. Üç etaplı çalışmada öğrenciler çeşitli atölyelere katıldı.

Çocukların gelişimini destekleyecek bir dizi etkinliği içeren proje, 25’inci yılına giren Mars Logistics ve Darüşşafaka Cemiyeti işbirliğiyle gerçekleştirildi. Projede ilk etkinlik olarak bir yaşam kültürü gelişim programı çerçevesinde , 125 öğrenci eğlenceli bir formatta ‘Yürüyüş, Denge, Beden Dili’, ‘Yaşa Göre Kıyafet Seçimi’, ‘İletişim Kuralları’, ‘Sağlıklı Beslenme ve Kişisel Temizlik’ ,’Yemek Kültürü ve Sofra Adabı’ konularında atölyelere katıldı. ‘Çikolata Workshop’ında çocuklar, çikolata yapımını öğrenerek lezzetli ve eğlenceli zaman geçirdiler. Önümüzdeki aylarda da onlara ilham verecek başarılı işadamı ve sporcularla biraraya gelecekler. Üç etapta tamamlı çalışmada, öğrencilere Mars Logistics Genel Müdürü Ali Tulgar tarafından sertifika da verildi.
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş çalışmayla ilgili, “Bizler, Darüşşafaka’nın eğitimdeki köklü geçmişi ve deneyimine, destekçilerimizin gücünü katarak her bir öğrencimizin üst düzey niteliklerle donanmış, ülkemize ve insanlığa katma değer üretecek bireyler olarak yetişmelerini sağlamak adına tüm gücümüzle çalışıyoruz. Bu amaçla çıktığımız yolda bizimle yürüyerek destekçilerimiz arasında yer alan Mars Logistics ailesine katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.
Mars Logistics Genel Müdürü Ali Tulgar ise, “Bir Gülümseme de Bizden projesi ile Türkiye toplumunun sorumlu bir üyesi olmak adına çalışıyoruz. İnanıyoruz ki bu yetenekli çocuklarımıza yapılan her yatırım, Türkiye’nin dünyadaki kalıcı başarısı için gerekli nitelikli insan kaynağının temelini oluşturacak” diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle