GeriEğitim Darüşşafaka’da akıllı okul sistemi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Darüşşafaka’da akıllı okul sistemi

Darüşşafaka’da akıllı okul sistemi
refid:27172664 ilişkili resim dosyası

Samsung Electronics, Darüşşafaka Eğitim Kurumları işbirliğiyle öğrencilere görsel ve işitsel teknoloji destekli, interaktif bir öğrenme ortamı sunan Samsung Akıllı Okul’u hayata geçiriyor.

Darüşşafaka Lisesi’nde kurulan ‘Akıllı Okul Sistemi’, Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantı ile tanıtıldı. Samsung’un Darüşşafaka’da kurduğu Samsung Akıllı Okul, Samsung Galaxy tabletleri, smartboard (akıllı tahta) ve dijital baskı çözümleri teknolojilerinin yanı sıra, güçlü interaktif yönetim yazılımı ile birlikte, öğrenci odaklı bir öğrenme ortamı yaratıyor. Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung, "Samsung olarak, ilham vermek ve geleceği şekillendirmek ideali ile hareket ediyor, insanlar için olasılıkları ve hayat kalitesini artırmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda gençlerin eğitimine büyük önem veriyor, teknolojimizi ve kaynaklarımızı gençlerin geleceği için seferber ediyoruz. Samsung Akıllı Okul’un odak noktasında öğrenciler var. Yaratıcılığı, üretkenliği ve paylaşımı artıran bu akıllı sınıf ortamı, ilham veren bir öğrenme deneyimi sağlıyor, öğrencileri bilgi çağının imkanlarıyla buluşturuyor" dedi.

Evrensel değerleri benimsemiş öğrenciler

Bir buçuk asrı aşan tarihi boyunca Darüşşafaka’nın öğrencilerine hep çağın en ileri eğitim olanağı sunma gayreti içinde olduğunu ifade eden Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş da, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Darüşşafaka’da yaşam boyu öğrenen, evrensel değerleri benimsemiş, dünyanın ve Türkiye’nin geleceğini aydınlatacak lider bireyler yetiştirmek için çalışıyoruz. Samsung tarafından okulumuzda gerçekleştirilen Akıllı Okul Projesi, bu hedefe ulaşma yolunda bizlere güç kattı."

Öğrenciler ve öğretmen interaktif katılabiliyor

Proje kapsamında Darüşşafaka’da seçilen iki sınıf uygun altyapıyla donatılarak ve yeniden dekore edilerek Akıllı Sınıf’lara dönüştürüldü. Cihazlar üzerinden öğretmen ve öğrencilerin sisteme interaktif olarak katılmalarını olanaklı kılan Samsung Akıllı Okul, öğretmenlerin ders hazırlık ve takip süreçlerini düzenlemelerine de yardımcı olacak.

Öğrenciler android tabanlı uygulamalar geliştirebilecek

Samsung Akıllı Okul’da 2 adet 75 inç dokunmatik ekranlı akıllı tahta; 50 adet Galaxy Note 10.1 tablet, 2 adet kablosuz yazıcı, öğretmenlerin kullanımı için 2 adet diz üstü bilgisayar kullanıma sunuluyor. Ayrıca okulda yazılım teknolojileri ile ilgilenen öğrencilerin Android tabanlı uygulamalar geliştirmelerine yönelik çalışmalar için okulun bilgisayar laboratuvarına 10 adet de dizüstü bilgisayar temin ediliyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle