GeriEğitim Çorap ve Moda Tasarımı programı ilk mezunlarını verdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çorap ve Moda Tasarımı programı ilk mezunlarını verdi

Çorap ve Moda Tasarımı programı ilk mezunlarını verdi
refid:23550551 ilişkili resim dosyası

Çorap ve Moda Tasarımı programı ile dünyada ilk mezunlarını veren okul öğrencilerine iş garantileri sunuyor.

2011 yılında çorap sektörüne, farkı tasarımlarla dil bilen diplomalı elemanlar yetiştirmek için açılan Kavram Meslek Yüksekokulu Çorap Ve Moda Tasarımı Programı 11 öğrenci ile ilk mezunlarını verdi. Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sakin Öner,“2012-2013 öğretim yılında çorap sektörümüzün ilk  diplomalı çorap tasarımcılarını mezun ediyor. Bu yıl mezun olacak 11 Çorap Tasarımcısı öğrencimizin sektör kuruluşlarında iş garantileri var ve 1500-3500 lira maaş aralıklarında iş bulacaklar” diye konuştu. İhtiyaç analizi ve talepleri dikkate alarak açtıklarını bölüm sayısının 26 olduğunu belirten Öner, bin 300 olan öğrenci sayısını artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Müdür Öner, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında 5 yeni programa daha öğrenci alacaklarını belirterek, yeni açılacak alanlarla sayının yaklaşık 1700 olacağını söyledi.

Yüksekokul Mütevelli Heyeti Başkanı Bahattin Durmuş ise, mesleki eğitimde büyük boşluk olduğuna anlatarak yetişmiş insan gücüne olan ihtiyacın bu tür programlarla karşılanabileceğini anlattı. Eğitimde uygulamalı sistemle öğrencinin yaparak ve yaşayarak  öğrendiğini belirten Durmuş, sektör, sanayi, piyasa ve diğer tüm kesimler  işbirliği halinde çalışmalar yürüttüklerini açıkladı. Durmuş, hangi bölümde olursa olsun, dünya ile rekabet edebilmek için en az bir yabancı dil bilmenin önemine değindi.

Sırada diplomalı spor yöneticileri var

2020 yılına kadar 1000’ini aşkın spor yöneticisi yetiştirmeyi hedefleyen yüksekokul Türkiye’nin açılan ilk  Spor Yönetimi Programını da açıyor. Durmuş bu çalışmalarının ilk olduğunu dile getirerek şunları söyledi:
“Türkiye’de en az 15-20 bin  spor yöneticisine ihtiyaç bulunuyor. TFF İstanbul İl Temsilciliği, Gençlik Ve Spor İstanbul İl Müdürlüğü, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile çeşitli spor branşlarındaki federasyonların İstanbul İl Temsilcileri Ve Eğitim Sponsoru olduğumuz kulübü ile birlikte spor sektöründe yeni projeler oluşturabilecek profesyonel yöneticilerin yetişmesi için bu programı açtık. Hedefimiz, ülkemizdeki tüm spor dallarının yönetiminde söz sahibi olabilecek yöneticileri, yönetim biliminin temelleri ile yetiştirmeyi sağlamak. Böylelikle, alandan mezun olan öğrencilerimiz özel küçük işletmelerden, büyük spor kulüplerinin çeşitli kademelerinin yönetimine kadar geniş bir yelpazede görev yapma imkanı bulabilecekler.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle