GeriEğitim Çocuğunuzu sanal dünyanın tehlikelerinden koruyun
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çocuğunuzu sanal dünyanın tehlikelerinden koruyun

Günümüzde artık tüm çocuk gençler, ellerindeki telefon ve tabletle zaman geçiyor. Ancak uzmanlar, aileleri sanal dünyanın tehlikelerine karşı uyarıyor. Bir özel okul bunun için dijital güvenlik uygulaması geliştirdi.

Çocuğunuzu sanal dünyanın tehlikelerinden koruyun

İnternet, çocukların da hayatının ayrılmaz parçası haline geldi. Uzmanlara göre, 3-4 yaş arası çocukların yüzde 53’ü haftada ortalama sekiz saatini tabletle geçiriyor. Bu süre 12-15 yaş arası çocukların yüzde 99’u ise haftada ortalama 21.5 saat geçiriyor. Ayrıca yüzde 74’ünün sosyal medya hesabı var ve yüzde 90’ı Youtube izliyor.

Uzmanlar, sosyal dünyanın tehlikelerine karşı aileleri uyarıyor. Çocukların internetini güvenli hale getiren, kullandıkları tablet ve telefonların yönetimini ebeveynin kontrolüne geçiren dijital güvenlik uygulaması Lilu’nun bu noktada ailelere yardımcı olması amaçlanıyor. Doğa Koleji’nin de desteklediği Lilu, 10 yılı aşkın süredir dijital ajans hizmetleri veren İnovaktif Medya yanı sıra yurtdışı yatırımlı yazılımını geçen sene satan ve her girişiminde aktif rol üstelenerek ödüllü projelere imza atan Nihat Tanfer’in yeni girişimi.

DOĞA’DAN LİLU’YA DESTEK
82 bin öğrencisi bulunan Doğa Koleji de Lilu kullanımına velilerini teşvik ediyor. Lilu sayesinde, ebeveynler çocuklarının dijital gölgesi olarak iOS ve Android telefon ve tabletlerde çocuklarının hangi siteleri ziyaret ettiğini takip edebiliyor, kullandıkları ve indirdikleri yeni uygulamalardan haberdar oluyor. Cihazların anında konumunu gösteren sistem cihazların pil durumuna kadar bilgilendiriyor ebeveyni. Youtube üzerinde sadece güvenli videoların izlenmesini sağlayan sistem, Google’da da sadece güvenli sonuçları gösteriyor. Ebeveynler Lilu ile uyku vakti cihaz kullanımını durdurabiliyor, kullanmasını istemedikleri uygulamaları süresiz kısıtlayabiliyor, ödev vakti kısa süreli kullanıma ara verebiliyor, uygulama içi satın alma yapmasını engelleyebiliyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle