GeriEğitim Öğrencilerin beklediği cevap: Okullar ne zaman açılacak?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğrencilerin beklediği cevap: Okullar ne zaman açılacak?

Öğrencilerin beklediği cevap: Okullar ne zaman açılacak?

Okullar ne zaman açılacak sorusuna göre öğrenimleri için maddi ve manevi hazırlığa tutuşacak olan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın her yıl düzenlediği resmi takvim bilgilerini araştırdı. Bakanlığın 'okullar ne zaman açılacak' tarzındaki sorulara yönelik yayımladığı çalışma takvimi bilgilerine göre planlarını şekillendirecek olan öğrenci ve veliler, tatil için son şanslarını kullanacak. Peki, yayımlanan resmi takvime göre okullar ne zaman açılacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

Okullar ne zaman açılacak sorusuna dair detaylar araştırılmaya devam ediyor. Milyonlarca öğrencinin 2017-2018 eğitim öğretim dönemine başlayacağı tarihin detayları, okullar ne zaman açılacak sorusu ile yanıt bulacak. İşte, Milli Eğitim Bakanlığı'nın vermiş olduğu tarihe göre netlik kazanan okullar ne zaman açılacak sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler

KIRTASİYE ALIŞVERİŞİ YAPACAKLAR DİKKAT!

Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD), yeni eğitim öğretim dönemi öncesi kırtasiye alışverişi yapacakları kalitesiz ve taklit ürünlere karşı uyardı.

TÜKİD'den yapılan açıklamada, sadece güvenli ve kaliteli kırtasiye ürünleri alınması önerisi yapıldı. 

Bunun için en doğru adresin kırtasiyeler olduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: 

"Merdiven altından ne olduğu belli olmayan ucuz ürünler almayın. Çünkü bunlar sağlıksız ürünlerdir. Markasız ürün alarak çocuğunuzun sağlığını riske atmayın. Aldığınız ürünün barkoduna bakın. Ambalajlı, ithalatçısı ya da üreticisi belli olan, etiketli yani kimliği olan sağlıklı ürünleri satın alın. Çocuğunuzun kullanacağı şişe, beslenme çantası ve mataraların kalite standartlarına uygun olmasına dikkat edin. Kırtasiye ürünleri alırken üzerinde TSE damgası ya da CE belgesi olan veya ambalajlı ve üreticisi belli olan etiketli ürünleri tercih edin." 

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hazırlanan 2017-2018 eğitim öğretim yılı çalışma takvimiyle ilgili genelge, illere gönderildi. Buna göre, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı birinci kanaat dönemi, 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayacak ve 19 Ocak 2018 Cuma sona erecek.

Yarıyıl tatili, 22 Ocak 2018-2 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 5 Şubat 2018 Pazartesi başlayacak ve 8 Haziran 2018 Cuma sona erecek. 2018-2019 eğitim öğretim yılı ise 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak.

YENİ MÜFREDATA İLİŞKİN İLK BİLGİLER

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ankara Başöğretmen Salonu’nda yeni müfredatı açıklamaya başladı. Verilen ilk bilgilere göre, yeni müfredat bu sene 1, 5 ve 9’uncu sınıflarda uygulamaya konulacak. 2018-2019 eğitim öğretim yılında tüm ders ve sınıflarda yeni müfredatla eğitim verilecek.,

Bakan Yılmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Çağın gereği, ferdin ve toplumun ihtiyaçları doğrultusunda müfredatı yeniledik. Müfredat; öğretmen, öğrenci ve velilerin görüşleri alınarak yenilendi. İlkokul ve ortaokul düzeyinde 17, lise düzeyinde 24, İHL'lerde 10 olmak üzere toplam 51 ayrı müfredat yenilenmiştir. Yenilenen müfredatların sade ve anlaşılır olması ön planda tutulmuştur. Öğrencilere kazandırılması hedeflenen yeterlilik ve beceriler belirlenirken derslerin tabiatı dikkate alınmıştır. Müfredatlar yenilenirken farklı kültür ve medeniyet havzalarının katkıları belirginleştirilmeye çalışılmıştır. Yenilenen müfredatlarda sadeleştirme ve içerik yoğunluğunun azaltılması ön planda tutulmuştur. Müfredat uygulanırken her türlü farklılığı kapsayıcı ve hassasiyeti koruyucu olmaya odaklanılmıştır. Yapılan saha çalışmalarına ve anketlere 100 bine yakın öğretmen ve veli katıldı. Beden eğitimi dersinin adı, beden eğitimi ve spor olarak değiştirildi. Müfredatı yenilirken çoğulcu bir yaklaşımı esas aldık. Bu müfredat, şu ana kadar yapılmış en demokratik, en katılımcı, en çoğulcu müfredattır. Eğitimde kalite, bizim değişmez hedefimizdir. 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Millî Birlik Günü, güncellenen öğretim programlarımızda yer alacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle