GeriEğitim Bülent Arınç’tan üniversitelilere burs müjdesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bülent Arınç’tan üniversitelilere burs müjdesi

Bülent Arınç’tan üniversitelilere burs müjdesi
refid:27865268 ilişkili resim dosyası

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu Toplantısı'nın ardından, yüksek öğrenim öğrencilerine verilen kredi ve burslarda artış yapılacağını belirterek, aylık 300 lira olan kredi ve burs miktarının 2015'te 330 liraya yükseltileceğini, yüksek lisans öğrencilerine 660 lira, doktora öğrencilerine ise 990 lira ödeneceğini bildirdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın sunum yaptığını dile getiren Arınç, Kredi ve Yurtlar Kurumu'nca yüksek öğrenim gören öğrencilere kredi ve burs verildiğini hatırlattı.

"Bunlarda bu yıl itibarıyla göreceli bir artış yapıyoruz. 2014'te kredi ve burs miktarı aylık 300 lira iken 2015'te 330 liraya yükseltiliyor. Yüksek lisans öğrencilerine 660 lira, doktora öğrencilerine 990 lira ödenecektir" diyen Arınç, Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarındaki öğrencilere sağlanan beslenme yardımının günlük 7 lira 30 kuruştan 2015'te 8 liraya yükseltileceğini söyledi.

Bunların öğrenciler için sevindirici bir haber olacağını düşünen Arınç, "Artışları küçük görebilirler ama öğrencilere kredi, burs ve beslenme yardımı yanında yaptığımız bütün sosyal hizmetleri 2002 ile kıyasladığınız zaman bugün geldiğimiz nokta fevkalade yüksek bir artış noktasıdır" diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle