GeriEğitim Bu okulun ortasında motosiklet var
Paylaş
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
    0
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

Bu okulun ortasında motosiklet var

Bu okulun ortasında motosiklet var

Samsun Çarşamba ilçesindeki Gökçeçakmak İlk ve Ortaokulu; farklı sınıf tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Okulda ağaç kütüklerinden oturaklar, kavanozdan lambalar ve ortasında bir motosiklet bulunuyor. Ayrıca öğrencilere piyano ve keman eğitimi veriliyor.

Samsun’un Çarşamba ilçesindeki Gökçeçakmak İlk ve Ortaokulu sıra dışı sınıf tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Okulda ağaç kütüklerinden oturak, kavanozdan lambalar ve ortasında bir motosiklet bulunuyor. Öğrencilere piyano ve keman eğitimi de verilen okulu, Samsun Valisi Osman Kaymak ziyaret etti. Standart okul sınıflarından farklı olan Gökçeçakmak İlk ve Ortaokulu sınıflarını gezen Vali Kaymak, okulun oyun salonunda hava hokeyi, satranç, bilardo oynadı. Öğrencilerin kendi imkanlarıyla öğretmenlerinin öncülüğünde TÜBİTAK Bilim Fuarı için yaptıkları go-kart aracını inceledi. ‘Zen ve Motosiklet Bakım Sanatı’ kitabının yazarı Robert Maynard Pirsig’i ölümünün birinci yılında anmak için oluşturdukları özel sınıfı da gezerek, öğretmenlerden bilgi aldı.

Okulda görevli Bilişim ve Teknoloji Öğretmeni Akarcan Çakır, ABD’li felsefeci Pirsig’in, ülkesinin bir ucundan diğerine, bir adamın iki arkadaşı ve oğluyla yaptığı 17 günlük motosiklet yolculuğunu anlattığı, nitelik kavramı üzerine fikirler yürüttüğü kitabından yola çıkarak bu sınıfı tasarladıklarını söyledi. Kaymak, burada yaptığı konuşmada, “Öğretmenlerimiz çocuklarımızı ve gençlerimizi yönlendiren, geleceğe hazırlayan bir değer ve kaynaktır. İnsanların ve toplumların yetişmesinde ve şekillenmesinde taşıdıkları bu önem dolayısıyla öğretmenler, insanların hayatında eşsiz bir yere sahiptir. Bu bağlamda, ilimizdeki öğretmenlerimizin de görev tanımlarına ek olarak, çocuklarımıza okulu ve dersi sevdirmek adına yaptıkları bu anlamlı projeleri görmek bizleri gelecek adına umutlandırıyor” dedi. 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle