GeriEğitim Bu okulda 17 ikiz ve 3 üçüz eğitim görüyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu okulda 17 ikiz ve 3 üçüz eğitim görüyor

Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki TOKİ İstiklal Ortaokulu’nda eğitim gören 1.075 öğrenci arasında 17 ikiz ve 3 üçüz var.

Bu okulda 17 ikiz ve 3 üçüz eğitim görüyor

1.075 öğrencinin bulunduğu Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki TOKİ İstiklal Ortaokulu’ndaki 17 ikiz ile 3 üçüz, öğretmenlerinin ve arkadaşlarının ilgi odağı oluyor. Aralarında Suriyeli ikizlerin de bulunduğu öğrenciler, okulda birlikte vakit geçiriyor. Tek ve çift yumurta ikizlerinin bazıları aynı sınıfta, bir bölümü de farklı sınıflarda eğitimlerini sürdürüyor. İkiz ve üçüzler benzerliklerinden dolayı zaman zaman arkadaşları ve öğretmenlerince karıştırılıyor.

‘AYRI BİR GÜZELLİK’

Bu okulda 17 ikiz ve 3 üçüz eğitim görüyor


Üçüzlerden 7’nci sınıf öğrencisi Ayşe Betül Turgut, okullarında kendileri gibi ikiz ve üçüzlerin yer almasının ayrı bir güzellik olduğunu söyledi. Derslerinde birbirlerine sürekli yardımcı olduklarını anlatan Turgut, “Aynı sınıfta ikiz arkadaşımız da var. Okulumuzdaki diğer ikiz ve üçüzlerle sürekli birlikteyiz. Oyunlar oynayıp güzel vakit geçiriyoruz. Çok farklı bir duygu, üçüz olmaktan dolayı mutluyum” dedi.

İkizlerden 7’nci sınıf öğrencisi Hamit Erdem Cüneydioğlu da kendileri gibi ikiz ve üçüz arkadaşlarıyla sürekli birlikte olduklarını anlattı. Kardeşiyle aynı sınıfta okuduğu için mutlu olduğunu söyleyen Cüneydioğlu, "Hem burada hem de evde kardeşimle bir arada güzel zaman geçiriyoruz. Bizim gibi ikiz veya üçüz olan arkadaşlarımızla çok iyi anlaşıyoruz” diye konuştu.

Bu okulda 17 ikiz ve 3 üçüz eğitim görüyor

Yorumları Göster
Yorumları Gizle