GeriEğitim Boğaziçi Üniversitesi’nden 2 bin öğrenci mezun oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Boğaziçi Üniversitesi’nden 2 bin öğrenci mezun oldu

Boğaziçi Üniversitesi’nin bu yılki mezuniyet töreninde 2 bin 391 öğrenci kep attı. Rektör Özkan yaptığı konuşmada mezunlara, “Artık tescilli birer Boğaziçilisiniz” diye seslendi.

Boğaziçi Üniversitesi’nden 2 bin öğrenci mezun oldu

Boğaziçi Üniversitesi 2017 - 2018 akademik yılı mezuniyet töreni, üniversitenin Uçaksavar Spor Tesisleri’nde yapıldı. Rektör Prof. Dr. Mehmed Özkan yaptığı konuşmada, öğrencilere "Artık tescilli birer Boğaziçilisiniz" diye seslendi. Özkan, "Boğaziçili" kimliğinin öğrencilerin sorumluluklarını ağırlaştıracağını söyledi. Öğrencilerin bulunduklarını kurumları ve hatta ülkelerini başarıya taşıyacaklarına dikkati çeken Özkan şöyle devam etti:
"İnandığım bir şey daha var ki, o da bir Boğaziçili kilometrelerce uzakta da olsa, aradan yıllar geçse de artık bir Boğaziçilidir ve üniversitesiyle ayrılmaz bir bütün haline gelmiştir. Bundan böyle Boğaziçi’nin derdi sizin derdiniz, başarıları sizin onurunuz olacak. Üniversitenizi yalnız bırakmayacağınıza inanıyor ve yarınları şekillendiren Boğaziçinizi yeni başarılara birlikte taşıyacağımıza güveniyoruz."

Törende mezun olan Boğaziçililer pankart ve dövizlerle yürüdü. Rektör Özkan’ın konuşması sırasında, mezunlar ayağa kalkarak sırtlarını kürsüye döndü. Bu sırada eline LGBTİ bayrağı alan bazı mezunlar kürsünün önüne gitti. Mezunlara tribünlerde bekleyen aileler de destek verdi. Rektör Özkan, protestolar arasında konuşmasını yaptı. Törende toplam 2 bin 391 öğrenci kep attı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle