GeriEğitim Bir günlüğüne üniversiteli oldular
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir günlüğüne üniversiteli oldular

Bir günlüğüne üniversiteli oldular

Down Sendromlu gençler, 21 Mart Dünya Down Sendromlular Günü kapsamında bir üniversitede  gerçekleştirilen etkinlikte öğrenci oldular. Bir günlüğüne üniversiteli olan gençler, laboratuvarlarda çeşitli aktivitelere katıldı.

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü kapsamında Sağlık Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı’nda down sendromlu gençleri konuk etti. Öğrenciler, İEÜ İletişim Fakültesi stüdyolarında reji masasında program yönetti, İEÜ Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı’nın laboratuvarlarında deney yaptı. Öğrenciler, aynı zamanda ilk ve acil yardım dersine katıldı, müzik dersinde ritim tuttu.

Ege Artı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören down sendromlu öğrencileri ağırladıklarını belirten İEÜ Sağlık Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı Öğretim Görevlisi Ezgi Oral, "Down sendromlu gençlerimizin farklı bir gün yaşamalarını amaçladık. Burada hem üniversiteyi gezdiler, hem de derslerde eğlenceli vakit geçirdiler. İletişim Fakültesi’nde radyoda kayıt almayı, program çekimini öğrendiler. İlk ve Acil Yardım Programı’nda ilk yardımın nasıl yapıldığına tanık oldular. Müzik dersinde ritim tutmayı öğrendiler. Laboratuvar Teknikleri Programı’nda da renk karışımı deneyini yaptılar. Dolu dolu bir gün yaşayan öğrencilerimiz, ekip çalışması içerisinde yapabildiklerini keşfetti" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle