GeriEğitim BİLSEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB tarih verdi!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

BİLSEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB tarih verdi!

22 Nisan ile 12 Temmuz tarih aralığında tamamlanan BİLSEM mülakatları tamamlandı. Bireysel değerlendirme aşamasının geride kalması ile, öğrencilerin velilerin sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihe kilitlendi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden açıklanması beklenen BİLSEM bireysel değerlendirme sonuçları, öğrenci bilgileri ile öğrenilebilecek. Peki, BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

BİLSEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB tarih verdi!

BİLSEM mülakat sonuçları, bireysel değerlendirme sürecine dahil olan birçok öğrencinin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Kayıt hakkı elde edip edemeyeceğini BİLSEM mülakat sonuçları bilgisine göre öğrenebilecek olan öğrenciler, buna göre kayıt işlemleri için harekete geçecek. Peki, BİLSEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında Milli Eğitim Bakanlığı'ndan alınan bazı bilgiler.

BİLSEM MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

22 Nisan tarihinde başlayan ve 12 Temmuz tarihine kadar devam edecek olan BİLSEM mülakatlarının ardından gözler sonuç ekranına çevrilecek. BİLSEM mülakat sonuçları 19 Temmuz tarihinde bakanlığın internet sitesi üzerinden duyurulacak.

BİREYSEL DEĞERLENDİRME NASIL YAPILIYOR?

Genel zihinsel yetenek alanında yapılacak değerlendirmeler; öncelikle rehberlik ve araştırma merkezlerinde, bu merkezlerin uygun olmaması durumunda ise bilim ve sanat merkezlerinde yapılacaktır.

Görsel sanatlar, Müzik yetenek, Genel zihinsel yetenek alanında yapılacak bireysel değerlendirmelerin sonuçları, değerlendirmeyi yapan uzman tarafından MEBBİS modülü üzerinden aynı gün içinde sisteme girilecek.

Genel zihinsel yetenek alanında yapılan bireysel değerlendirme “sonuç puanı” açıklanmayacak.

KAYITLAR 19 AĞUSTOS-6 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA

Bilim ve sanat merkezlerine yerleşmeye hak kazanan öğrenciler 19 Ağustos-6 Eylül 2019 tarihleri arasında bilim ve sanat merkezine kayıtlarını yaptıracaklardır.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle