GeriEğitim Belediye başkanına mektup yazdılar, İzmir’i gezdiler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Belediye başkanına mektup yazdılar, İzmir’i gezdiler

Belediye başkanına mektup yazdılar, İzmir’i gezdiler

Batmanlı 15 lise öğrencisi, 'Türkiye’de en çok yaşamak istedikleri şehir' olan İzmir’i görebilmek için Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na mektup yazdı. Kocaoğlu da bu ricayı kırmayarak onları beş gün boyunca misafir etti. Kentin güzellikleri kadar İzmirlilerin konukseverliğinden de son derece etkilendiklerini söyleyen Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin asıl hedefi, üniversiteyi İzmir’de okumak.

Batman TOBB Güzel Sanatlar Lisesi’nde '50 Kitap, 50 Dünya' projesi kapsamında kitap okuma yarışması düzenlendi. Hedeflenen 50 kitabın tamamını okuyan ve yapılan sınavda da başarılı olan 15 öğrenciye, 'Türkiye’de en çok hangi kentte yaşamak istedikleri' soruldu. Hepsinin ortak yanıtı ise İzmir'di.

Bunun üzerine Batmanlı öğrenciler, okul yönetiminin aracılığıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na birer mektup yazarak hayallerinin şehrini görmeleri için kendilerine bir imkân sağlamasını istedi. Öğrencilerin ricasını kırmayan Başkan Kocaoğlu, 15 Batmanlı öğrenci ve beş öğretmeni İzmir’e davet etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin misafiri olarak kentin birçok yerini gezen öğrenciler, 'rüya gibi' bir beş gün geçirdi. Müzeleri, Doğal Yaşam Parkı’nı, Efes Antik kentini gezen, körfezde vapur gezisi yapan öğrenciler, kentteki üniversitelere de giderek kariyerleriyle ilgili kararlar verdi.

İzmir’i çok beğendiklerini ve hayal ettikleri kadar güzel bir kent bulduklarını söyleyen Batmanlı gençler, kendilerini en çok etkileyen şeyin ise İzmirlilerden gördükleri sıcaklık ve konukseverlik olduğunu belirtti. Ege ve Dokuz Eylül üniversitelerinin kampüslerini ziyaret eden gençler, üniversite için öncelikli olarak İzmir’i tercih edeceklerini söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle