GeriEğitim Başkonsoloslukta mezuniyet töreni
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başkonsoloslukta mezuniyet töreni

Lise son sınıf öğrencileri İngiltere Başkonsolosluğu’nda düzenlenen mezuniyet töreninde diploma aldı. Törende iş adamları, siyasetçiler ve İngiltere’nin saygın üniversitelerinden üst düzey yetkililer bir araya geldi.

Başkonsoloslukta mezuniyet töreni

Üniversitelerde ve liselerde coşkulu mezuniyet törenleri düzenleniyor. Tarabya İngiliz Okulları’nın mezuniyet töreni ise 8 Haziran’da İngiltere Başkonsolosluğu’nda gerçekleşti. Törende İngiltere Başkonsolosu Judith Slater, İngiliz Ticaret Odası başkanı Chris Gaunt, Cambridge Üniversitesi’nden üst düzey yetkililer, Türkiye’den saygın işadamları, siyaset ve cemiyet hayatından önemli isimler bir araya geldi.

12’nci sınıftan mezun olan öğrencilerin geleneksel İskoç gaydacıların gösterisi eşliğinde İngiltere Başkonsolosluğu’nun bahçesinde organize edilen tören alanına girmesiyle başlayan gecenin açılış konuşmasını Tarabya İngiliz Okulları Direktörü Janet Williams-İpek gerçekleştirdi. Mezunlara, öğretmenlere ve velilere başarıyla geçen bir akademik yılın ardından teşekkür eden Janet Williams-İpek şunları söyledi:
“Mezunlarımızın bu yılda her yıl olduğu gibi dünya üniversitelerinden kabuller alması bize hem büyük gurur hem de büyük güç vermeye devam ediyor.”

2016 yılında İngiltere Başkonsolosu olarak atanan Judith Slater da, “Tüm mezunları başarılarından dolayı kutluyorum. Sizleri burada ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Gecede ayrıca üç yılı aşkın bir süredir Rehber Köpekler Derneği’ne desteğini sürdüren Tarabya İngiliz Okulları öğrencileri, bu yıl da derneğe kaynak sağlanması ve görme engelliler için daha fazla rehber köpek yetiştirilmesi için yıl boyunca imza attıkları sosyal projelerle topladıkları 15 bin TL’lik temsili çeki derneğin başkanı Nurdeniz Tuncer’e teslim ettiler.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle