GeriEğitim Başarılı 10 öğrenciye gezi ödülü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başarılı 10 öğrenciye gezi ödülü

Başarılı 10 öğrenciye gezi ödülü
refid:27148684 ilişkili resim dosyası

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, TEOG sınavında dereceye giren 10 öğrenciyi ‘Gençlik Kampı ve Öğrenci Değişim’ projesi kapsamında Almanya’nın Ludwigshafen kentine gönderiyor. 10 öğrenci Almanya seyahati öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret etti.

Almanya’nın Ludwigshafen kentiyle kardeş şehir olan Gaziantep’te, TEOG sınavında dereceye giren 10 öğrenci, bir haftalık gezi için bu ülkeye gönderiliyor. Türk öğrenciler, burada Alman akranlarıyla bir hafta kamp yaparak birbirlerini yakından tanıma fırsatı bulacak. Pazartesi yola çıkacak öğrenciler bugün Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret ederek teşekkür etti. Fatma Şahin, öğrencilerden gittikleri yerde Türk kültürünü iyi tanıtmalarını isteyerek şöyle dedi:

"Sınavda dereceye giren öğrencilerimizi, kardeş şehrimiz olan Ludwigshafen ile ortak yürüttüğümüz proje kapsamında oraya göndererek ödüllendiriyoruz. Gençlerimiz bizim geleceğimizi oluşturuyor. Gittikleri yerde eminim ki ülkemizi çok iyi temsil ederek kültürümüzü anlatacaklar."

Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Daire Başkanlığı Kardeş Şehirler Şube Müdürü Şahin Çetin de, öğrencilere kamp programı hakkında bilgi verdi. Konuşmaların ardından Fatma Şahin, başarılı öğrencilere hediyeler verdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle