GeriEğitim Bakan Yılmaz’dan Nurten öğretmene tebrik
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakan Yılmaz’dan Nurten öğretmene tebrik

Bakan Yılmaz’dan Nurten öğretmene tebrik

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, uluslararası bir vakıf tarafından dünyanın ‘en iyi 50 öğretmen’i arasında gösterilen Ayvacık Anaokulu Müdürü Nurten Akkuş’u telefonla arayarak kutladı.

Samsun’un 22 bin nüfuslu Ayvacık ilçesinde bulunan Ayvacık Anaokulu’nun müdürü, 11 yıllık öğretmen Nurten Akkuş (33), Hint asıllı işadamı Sunny Varkey’in eğitim alanında projeler geliştirmek amacıyla kurduğu ve onursal başkanlığını ABD eski Başkanı Bill Clinton'ın üstlendiği Varkey Gems Vakfı (Varkey GEMS Foundation) tarafından düzenlenen ‘Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi’nin (The Global Teacher Prize) 2018 yılı için seçtiği ‘En iyi 50 öğretmen’ arasında yer aldı. İlk 50 öğretmen arasında yer almayı başaran ikinci Türk öğretmen olan Akkuş’a Türkiye’nin dört bir yanında tebrik telefonları ve mesajları gelmeye devam ediyor.

Son olarak Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Akkuş’u telefonlara arayarak tebrik edip başarısından dolayı kutladı. Bakan Yılmaz’ın tebrik telefonuyla çok mutlu olduğunu söyleyen Akkuş, "Sayın bakanımız kendisi bizzat telefonla arayıp beni tebrik etti. Çok gururlandım. Ülkeme bu başarıyı kazandırdıım için çok heyecanlıyım ve gurur duyuyorum. Sayın bakanımızın tebriği beni ayrıca onurlandırdı. İnşallah önce ilk 10 arasına girip sonra da en iyi öğretmen seçilmeyi başarabilirim" dedi. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle