GeriEğitim Bakan Selçuk’tan Alparslan öğretmene geçmiş olsun telefonu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakan Selçuk’tan Alparslan öğretmene geçmiş olsun telefonu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, önceki gün İstanbul Üsküdar’da silahlı saldırıya uğrayan beden eğitim öğretmeni Alparslan Aldırmaz’la telefonla görüşerek geçmiş olsun dileklerini paylaştı. Konuya ilişkin bir mesaj yayımlayan Bakan Selçuk, “Öğretmenimiz Alpaslan Aldırmaz’a yapılan saldırıyı kınıyor, acil şifalar diliyorum” dedi.

Bakan Selçuk’tan Alparslan öğretmene geçmiş olsun telefonu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, önceki gün İstanbul Üsküdar Atik Valide İmam Hatip Ortaokulu’nda bir öğrencisinin yakını tarafından silahlı saldırıya uğrayan ve hastanedeki tedavisi süren beden eğitim öğretmeni Alparslan Aldırmaz’la telefonla görüşerek geçmiş olsun dileklerini paylaştı. Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın da öğretmen Aldırmaz’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Bakan Selçuk’tan Alparslan öğretmene geçmiş olsun telefonu

‘ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM’
Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Bakan Ziya Selçuk’un konuyla ilgili şu ifadelerine yer verildi:
“Yaşama hakkı, her canlının en kutsal ve dokunulmaz hakkı. Hele ki yaratılmışların en şereflisi olan insanın yaşama hakkı söz konusu ise bu hakkın, bu hukukun  önemi daha da artıyor. Milli Eğitim Bakanlığı ailesi olarak şiddet içeren hiçbir eylemi makul göremeyeceğimizin altını önemle çiziyor ve bu menfur olayın toplum nezdinde de bağışlanamaz olduğuna inanıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin öğretmenleri, bayrağımızın dalgalandığı her yerde ve her türlü zor koşullar altında fedakârca görev yapan, çocuklarımızın yarınları ve ülkemizin her alanda kalkınması için her türlü azmi gösteren, elleri öpülesi vatan evlatlarıdır. Bu kutsal ve onurlu görevi icra eden öğretmenlerimizden biri olan Üsküdar Atik Valide İmam Hatip Ortaokulu beden eğitim öğretmenimiz Alpaslan Aldırmaz’a yapılan saldırıyı kınıyor, acil şifalar diliyorum.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle