GeriEğitim Aydınlı öğretmen ABD'de Uzay Akademisi'ne katılacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aydınlı öğretmen ABD'de Uzay Akademisi'ne katılacak

Aydınlı öğretmen ABD'de Uzay Akademisi'ne katılacak

Aydın'da bir fizik öğretmeni, ABD'nin Alabama eyaletinde düzenlenen ‘Eğitmenler İçin Uzay Akademisi’ programına davet aldı.

Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi Fizik Öğretmeni Erkan Akar, Alabama eyaletindeki ABD Uzay ve Roket Üssü'nde her yıl yapılan ‘Eğitimciler İçin Uzay Akademisi’ (HESA) programına başvurusunun kabul edildiğini söyledi.     

HESA'ya internet üzerinden müracaat ettiğini, alacağı eğitimin öğrencileri üzerinde ne gibi etkileri olacağıyla ilgili yanıtları sonrası davet aldığını anlatan Akar, eğitimlerin 21-27 Haziran’da verileceğini belirtti.

Programda teorik ve uzay mekiği simülasyonu kullanma, yer çekimsiz ortamda yaşam, uzay mekiği tasarlama, ay yüzeyine uzay aracı indirme gibi konularda uygulamalı eğitimler alacaklarını belirten Akar, dünya genelinde organizasyona 50 kişinin katıldığını söyledi.     

Akar, "Başvurumun kabul edildiğini öğrenince çok heyecanlanmıştım. Benim için unutulmaz bir deneyim olacak. Hedefimiz bu eğitim sayesinde Aydın'da geleceğin bilim insanlarını ve mühendislerini yetiştirmek" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle