GeriEğitim Avrupa’dan 300 üniversiteli İzmir’de buluştu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Avrupa’dan 300 üniversiteli İzmir’de buluştu

Avrupa’dan 300 üniversiteli İzmir’de buluştu

Endüstri mühendisliği ve işletme okuyan üniversite öğrencileri İzmir’de buluştu. ESTIEM öğrencileri, burada bulunan bir vakıf üniversitesinde, genel kurullarını yaptı.

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde endüstri mühendisliği ve işletme okuyan 300’ü aşkın öğrenci Türkiye’ye geldi. Almanya, İsveç, Finlandiya, İtalya, Avusturya, İsviçre, Rusya gibi farklı 31 ülkeden gelen öğrenciler İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne (İEÜ) konuk oldu. Avrupa Endüstri Mühendisleri ve İşletme Öğrencileri Topluluğu (ESTIEM) üyeleri, İEÜ Endüstri Sitemleri Topluluğu ESTIEM Komitesi organizasyonuyla İzmir’i yakından tanıdı. Avrupa’nın en büyük öğrenci toplulukları arasında yer alan ESTIEM üyeleri genel kurullarını da İEÜ bünyesinde gerçekleştirdi.

İEÜ Endüstri Sistemleri Topluluğu Başkanı Yücel Önal, ESTIEM’in 55’inci Genel Kurulu’na ev sahipliği yaptıklarını, oylamada gelecek yıl toplantının Almanya’daki Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü’nde gerçekleştirileceğini söyledi. İzmir’de çeşitli geziler ve sosyal aktiviteler düzenlediklerini belirten Önal, “Akademik ve sosyal açıdan kendini geliştirmiş 300 öğrencinin yer aldığı etkinliğimizde, Avrupa’nın en iyi okullarında okuyan 60 bin endüstri mühendisliği ve işletme öğrencisine ulaşabilen bir öğrenci ağı tarafından takip edildi. 82 üniversiteden katılımcılarla genel kurulun yanı sıra Avrupa ve dünyada endüstri mühendisliğinin geleceği, proje ve zaman yönetimi, öncü şirketlerin pazarlama stratejileri, analitik düşünmenin iş hayatındaki yeri gibi konuları tartıştık. Çok güzel dostluklar kurduk. Etkinlik boyunca kentimize ve ülkemize 300 gönüllü elçi kazandırdığımızı düşünüyoruz” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle