GeriEğitim Atamalarda 30 Haziran uygulamasına son
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Atamalarda 30 Haziran uygulamasına son

Öğretmenlerin ‘2007 Yılı İl İçi Yer Değiştirme Kılavuzunun İlkeler’ başlıklı bölümünde yer alan ‘30 Haziran’ ibaresinin yürütmesi Danıştay tarafından durduruldu.

Bundan böyle Milli Eğitim Bakanlığı, yer değiştirme işlemlerinde hizmet puanının hesaplanmasında 30 Haziran tarihini esas alamayacak.

Öğretmenlerin il içi atamalarda hizmet puanı hesaplanmasını 30 Haziran tarihine çeken uygulama, Danıştay 2. Dairesi tarafından iptal edildi. Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) tarafından öğretmenlere dönük olarak haksızlık yapıldığı gerekçesi ile açılan davada Danıştay, Eğitim-Sen lehine karar verdi. Danıştay 2. Dairesi; 2007-731 Esas sayılı dosyasında, kararında; “Hizmet puanının hesaplanmasında, hizmet süresinin belirlenmesi için öngörülen tarihten farklı bir tarihin öngörülmesinde, başka bir ifade ile hizmet puanları ile hizmet sürelerinin hesaplanmasında farklı tarihlerin düzenlenmesinde hukuka ve yönetmelik hükümlerine uygunluk bulunmamaktadır” gerekçesi ile “2007 Yılı İl İçi Yer Değiştirme Kılavuzunun İlkeler başlıklı bölümünün (c) bendinde yer alan 30 Haziran ibaresinin yürütmesinin durdurulmasına” oybirliğiyle karar verdi.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle