GeriEğitim Atamalar yarın yapılıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Atamalar yarın yapılıyor

Atamalar yarın yapılıyor
refid:6824531 ilişkili resim dosyası

MEB, öğretmenlerin özür durumuna bağlı yer değiştirme başvurularını dün sona erdirdi, atamaları ise yarın akşam yapacak.

MEB Personel Genel Müdür Yardımcısı Vekili Hikmet Orman, bakanlığın internet sitesinde yaptığı açıklamada, yaz tatili özür durumuna bağlı yer değiştirmelere ilişkin birinci grup başvuruların 18 Haziran-5 Temmuz tarihleri arasında alınacağını ve yer değiştirme suretiyle atama işlemlerinin de 6 Temmuz Cuma günü gerçekleştirileceğinin duyurulduğunu anımsattı. Orman, şunları kaydetti:

“Ancak, son günlerde bakanlığımızca gerçekleştirilen alan değişikliği, Anadolu türü liselere sınavla öğretmen atama, kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerin özür durumuna bağlı yer değiştirmeleri gibi işlemlerden dolayı öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurumlarının tespitinde ve başvuru ekranlarına yansıtılmasında ortaya çıkan bazı aksaklıklar nedeniyle, I. grup başvuruların elektronik ortamda alınma işlemi 2 Temmuz 2007 Pazartesi akşamı itibariyle sonlandırılmış olup yapılacak değerlendirme sonucuna göre yer değiştirme suretiyle atama işlemleri 4 Temmuz 2007 Çarşamba günü akşamı gerçekleştirilecektir.”

Kadrolu öğretmenlerin II. grup başvuruları ile sözleşmeli öğretmenlerin iller arası özür durumuna bağlı yer değiştirmelerine ilişkin başvuruların 9-16 Temmuz tarihleri arasında alınacağını bildiren Orman, yer değiştirme suretiyle atama işlemlerinin de aynı gün, 16 Temmuz Pazartesi günü gerçekleştirileceğini kaydetti.

Orman, kadrolu öğretmenlerin özür durumuna bağlı yer değiştirmelerine ilişkin III. grup başvuruların ise 1-31 Ağustos tarihleri arasında alınacağını, yer değiştirme suretiyle atama işlemlerinin de aynı gün 31 Ağustos Cuma günü sonuçlandırılacağını bildirdi.

ÖĞRETMENLERDEN TEPKİ

Yaz tatili özür durumuna bağlı yer değiştirmelere ilişkin başvuruda bulunmak isteyen öğretmenler ise gazetecilere yaptıkları açıklamada, başvuru tarihinin öne alınmasının kendilerine haber verilmediğini söylediler.
Başvuruların dün sona ermesinden dolayı mağdur olduklarını ifade eden öğretmenler, MEB'in başvuruları daha önce bildirilen tarih olan 5 Temmuz Perşembe gününe kadar alması gerektiğini, aksi taktirde hukuki yollara başvuracaklarını belirttiler.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle