GeriEğitim Ardahanlı öğrenciler Çin’deki yarışmada ilk 10 okul arasına girdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ardahanlı öğrenciler Çin’deki yarışmada ilk 10 okul arasına girdi

İstanbul'da mayıs ayında yapılan robotik yarışması '2018 MakeX Türkiye Şampiyonası'nda takım halinde birinci olan Ardahanlı öğrenciler, uluslararası yarışmaya katılmak üzere gittikleri Çin'de ilk 10'a girmeyi başardı.

Ardahanlı öğrenciler Çin’deki yarışmada ilk 10 okul arasına girdi

Robotlarla mavi gezegeni kirlilik ve çöpten temizlemeyi amaçlayan 'Mavi Gezegen' adlı projeyle Türkiye birincisi olan 23 Şubat Ortaokulu 6'ncı sınıf öğrencilerinden oluşan dört kişilik grup, uluslararası yarışmada Türkiye'yi temsil etmeye hak kazandı. Çin'de 7 Aralık Cuma günü başlayan ve 9 Aralık'ta sona eren yarışmaya, 16 ülkeden 350 takım katıldı. 'Mavi Gezegen' projesi, yarışmada ilk 10'a girme başarısı gösterdi.

Ardahan Milli Eğitim Müdürü Fikret Çerkezoğlu, Türkiye'yi temsil eden Ardahanlı öğrencilerin gösterdiği başarının önemine işaret ederek şunları söyledi:
"Öğrencilerimiz Türkiye'yi temsil etti. Çok sayıda ülkeden gelen 350 takım arasında ilk 10'a girmek bizim için çok büyük bir başarı. Bu sonucun öğrencilerimizdeki hedefi daha da büyüteceğine inanıyorum. Bugüne kadar gösterdikleri başarıdan dolayı kendilerini şimdiden bir kez daha tebrik ediyorum."

MİLLİ EĞİTİM BAKANI’NDAN TEBRİK MESAJI
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Çin’de 350 takım içerisinde 10’uncu olarak ülkeye büyük gurur yaşatan öğrencileri sosyal medya üzerinden yayınladığı mesajla tebrik etti. Bakan Selçuk mesajında, "350 takım arasında ilk 10'a giren Ardahanlı öğrencilerimizi kutluyorum" dedi.

Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez ise öğrenciler Ayşenur Uslu ve Hayriye Tuana Açıkyıldız ile projede görev alan öğretmenleri tebrik etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle