GeriEğitim Açıköğretim yaz okulu sınav sonuçları açıklandı! AÜ AÖF sınav sonuç sorgulama ekranı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Açıköğretim yaz okulu sınav sonuçları açıklandı! AÜ AÖF sınav sonuç sorgulama ekranı

Öğrencilerin merakla beklediği Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesi (AÖF) yaz okulu sınav sonuçları açıklandı. Başarısız oldukları dersleri telafi etmek için yaz okulunda eğitim gören binlerce kişi, sınav sonuçlarını öğrenmek için araştırma yapıyor. Öğrenciler AÖF yaz okulu sınav sonuçları üniversitenin internet sitesi üzerinden görüntülenecek. Peki, Anadolu Üniversitesi AÖF yaz okulu sınav sonuçları nasıl sorgulanabilecek? İşte, o sınav ve sonuçları sonrasında bazı detaylar...

Açıköğretim yaz okulu sınav sonuçları açıklandı! AÜ AÖF sınav sonuç sorgulama ekranı

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültesi yaz okulu sınav sonuçları erişime açıldı. Rektörlükten yapılan yazılı açıklamaya göre, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültesi yaz okulu sınav sonuçlarına 'https://aof.anadolu.edu.tr/' web adresinden ulaşılabiliyor. Sonuçlar, öğrenci otomasyonuna giriş yapılarak görülebiliyor. İşte, AÖF sonuç sorgulama ekranı...

AÖF yaz okulu sınav sonuçları, Anadolu Üniversitesinin resmi internet sitesi üzerinden açıklandı. Öğrenciler, sistem üzerinden AÖF yaz okulu sınav sonuçlarını sorgulayabilecek.

SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINAV NOTU NASIL HESAPLANIYOR?

Açıköğretim Sisteminde sınav notunuz, sınavdaki doğru cevaplarınızın sayısının 5 ile çarpılmasıyla çıkan sonuçtan, sınavdaki yanlış cevaplarınızın 1,25 ile çarpılmasıyla çıkan sonucun çıkarılması ile elde edilmektedir.

Örneğin, 16 doğru ve 4 yanlış yapılan bir sınavda, 16 doğrudan 80 puan alacaksınız. 4 yanlış ise aldığınız puandan 5 puan çıkarılmasına neden olacak. Dolayısıyla, notunuz 80-5= 75 olacaktır.

Bu hesaplama 20 adet çoktan seçmeli sorudan oluşan beş şıklı olarak hazırlanan test sınavları için geçerlidir.

MEZUNİYET HAKKI KAZANANLARIN BELGELERİ NASIL DÜZENLENİR?

Yaz okulunda aldıkları ve başardıkları derslerle mezun olma hakkı kazanan öğrenciler ilgili Yaz Okulu Sınavı sonunda mezun sayılırlar. Diplomalar buna göre düzenlenir.

DERSİ KALANLAR NE YAPACAK?

Yaz okulu sonunda dersiniz kaldıysa dersiniz hangi döneme ait ise o dönemde almanız gerekmektedir.

MAZERET SINAVI OLACAK MI?

Yaz okuluna kayıt yaptıran ancak her ne sebeple olursa olsun sınavlara katılmayan veya katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılmaz.

Yaz okulunda aldıkları ve başardıkları derslerle mezun olma hakkı kazanan öğrenciler ilgili Yaz Okulu Sınavı sonunda mezun sayılırlar. Diplomalar buna göre düzenlenir.

ÖRGÜN İLE AÖF DİPLOMASI ARASINDA FARK VAR MI?

AÖF öğrencileri ile eş değer öğretim yapan örgün öğretim öğrencileri arasında haklar bakımından fark bulunmadığı gibi, her iki yoldan mezun olanlar eşit hak ve yetkilere sahiptirler. Bu durum her vesile ile kamuoyuna duyurulmaktadır. Nitekim; Yükseköğretim Kurulunun başvurusu üzerine Başbakanlıkça tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarına gönderilen 03.03.1987 tarih ve 1987/5 sayılı Genelge ile Açıköğretim Fakültesi mezunlarının Kamu Kurum ve Kuruluşlarında açılmış ve açılacak olan imtihanlarda İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olanlarla eş değer tutularak imtihanlara kabul edilmeleri gerektiği duyurulmuştur.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle