GeriEğitim AÖF kayıt yenileme öğrenci otomasyonu üzerinden nasıl yapılır?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AÖF kayıt yenileme öğrenci otomasyonu üzerinden nasıl yapılır?

AÖF kayıt yenileme öğrenci otomasyonu üzerinden nasıl yapılır?

AÖF kayıt yenileme işlemi, öğrenci otomasyonu aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Otomasyona giremeyen vatandaşların şifre değiştirme işlemi için araştırmaları devam ederken, ödemelerin yapılacağı banka ise bir diğer araştırma konusu oldu. AÖF kayıt yenileme işlemi nasıl yapılacak? İşte, öğrencilerin merakla araştırdığı öğrenci otomasyonu ve diğer detaylar

AÖF öğrenci girişi, kayıt yenileme işlemi yapmak isteyen vatandaşlar tarafından ziyaret ediliyor. Yeni döneme başlangıç yapabilmek için önemli bir koşul olan AÖF kayıt yenileme işlemi, Anadolu Üniversitesi internet sitesi aracılığıyla yapılabilecek. Peki, AÖF kayıt yenileme işlemi nasıl yapılır? İşte, AÖF ikinci dönem kayıtları hakkında merak edilen bazı detaylar

2018 AÖF TARİHLERİ

Bahar Dönemi Ara Sınavı* 12 - 13 Mayıs 2018Bahar Dönemi Ara Sınavı* 12 - 13 Mayıs 2018
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı* 23 - 24 Haziran 2018
2017-2018 Üç Ders Sınavı* 05 Ağustos 20182018 Batı Avrupa Programları Seçme Sınavı* 23 Haziran 2018

AÖF KAYIT YENİLEME İŞLEMİ NASIL YAPILACAK?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nin yayımladığı takvime göre kayıt yenileme süreci, 12-23 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek. Toplam 10 gün açık kalacak olan kayıt yenileme ekranı 23 Şubat 17.00 itibariyle kapanacak.

Sistemin değiştiği kayıt yenileme sürecinde öğrenciler, önce ders seçimi yapacak ardından kayıt ücretini bankaya yatıracak.

Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıtlarını yeniletemeyecek. Öğrenciler, ödeme yapmadığı sürece seçtikleri dersleri değiştirebilecek. Ödeme yapıldıktan sonra seçilen derslerde değişiklik gerçekleştirilemeyecek.

Ders seçimi AÖF öğrenci otomasyonu aracılığıyla tamamlanacak. Kayıt yenileme işlemleri, ders seçiminin tamamlanması ve ücret ödenmesiyle tamamlanmış olacak.

KAYIT YENİLEME OTOMASYONU İÇİN TIKLAYINIZ

ÖDEMELER NEREYE YAPILACAK?

Ders seçen öğrenciler ödemelerini, kayıt yenileme tarihleri arasında kredi veya banka kartlarıyla Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilirler. Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 23 Şubat’ta İnternet, ATM ve Mobil Bankacılığından saat 23.30’a kadar ödeme yapılabilecek.

KREDİ KARTI İLE ÖDEME YAPACAKLARA UYARI

Provizyon işlemlerinin sarkma durumuna karşılık kredi kartı ödemesi, 22 Şubat tarihine kadar yapılabilecek. 23 Şubat tarihinde yapılacak olan kredi kartıyla ödeme işlemleri ise kabul edilmeyecek.

BİLGİLER MUTLAKA KONTROL EDİLMELİ

Ödeme bilgileri ders seçimi sayfasında veya bu işlem sonucu dökümü alınan ‘Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü’ sayfasında yer alacak.

Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeniyle kredi kartıyla ödeme yapılamayacak. Öğrencilerin ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2017-2018 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmesi gerekiyor. Sadece eski borcunu ödeyen, 2017-2018 öğretim yılı bahar dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmeyecek.

UNUTULAN ŞİFRE NASIL ALINIR?

Şifresi bulunmayan öğrenciler www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Şifre İşlemleri bölümündeki Şifre Hatırlatma bağlantısından, AÖF bürolarına bizzat başvurarak ya da Açıköğretim Etkileşim Merkezi’nin 0850 200 46 10 - 19 (10 hat)  telefon numaralarını arayıp şifre alabilirler.

Şifreniz size özel olup, diğer şahıslara vermeniz hâlinde doğacak sorumluluk size aittir.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle